תהילה רבקה שטרן נ. דורון יבוא ויצוא השקעות בע"מ | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

תהילה רבקה שטרן נ. דורון יבוא ויצוא השקעות בע"מ

ע"א 4230/19
תאריך: 11/08/2019

 

 

בבית המשפט העליון

 

ע"א  4230/19

 

לפני:  

כבוד הרשם רון גולדשטיין

 

המערערת:

תהילה רבקה שטרן

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבה:

דורון יבוא ויצוא השקעות בע"מ

 

בקשת המשיבה מיום 31.7.2019 להגדלת סכום העירבון; תשובת המערערת מיום 8.8.2019

 

 

 

 

החלטה

 

 

           בערעור דנן נקבע על ידי המזכירה הראשית כי על המערערת להפקיד עירבון להבטחת הוצאות המשיבה בסך 30,000 ש"ח. בהמשך לקביעתה של המזכירה הראשית הפקידה המערערת את העירבון במזומן. עתה מונחת לפניי בקשת המשיבה להגדלת סכום העירבון. המערערת מתנגדת לבקשה.

 

           כפי שציין כב' הרשם ג' לובינסקי-זיו בע"א 4781/16 משתלת הכפר הירוק בע"מ נ' כהן (21.9.2016) – "העירבון נועד להבטיח את הוצאות המשיב בערעור, ככל שייפסקו, ולאפשר לו להיפרע ללא צורך בהליך משפטי נוסף. משכך, גובה העירבון בהליך הערעור נקבע בראש ובראשונה לפי אומדן ההוצאות הצפויות אם יידחה ההליך. אומדן זה מבוסס על שיקולים שונים ובהם, בין היתר, מורכבות ההליך, היקפו, מספר המשיבים, קיומו של ייצוג נפרד עבור בעלי דין שונים, שווי נשוא המשפט, טיב ההליך וגובה ההוצאות שבהן חויב יוזם ההליך בערכאה הקודמת. מדובר, כמובן, באומדן בלבד ולא במדע מדויק" (וראו גם האסמכתאות שם).

 

           במקרה דנן, לאחר שעיינתי בטענות הצדדים, ובשים לב למהות ההליך ולהיקפו, הגעתי לכלל מסקנה כי אין מקום להורות על חיוב המערערת בהפקדת סכום עירבון נוסף מעבר לסכום שהופקד בפועל, אשר אינו חורג מן המקובל בהליכים דומים המוגשים לבית משפט זה. די אם אציין לעניין זה כי מדובר בערעור שהיקפו אינו חריג. האסמכתאות שאליהן היפנתה המשיבה עסקו בערעורים רחבי היקף באופן יוצא דופן (לרבות לעניין מספר המשיבים), ואילו בענייננו כאמור מדובר בערעור העוסק בסוגיה מצומצמת; הוא מופנה כנגד משיבה אחת; ושוויו הכספי אינו גבוה.

 

           הבקשה נדחית.

 

           ניתנה היום, ‏י' באב התשע"ט (‏11.8.2019).

 

 

 

 

רון גולדשטיין, שופט

 

 

ר ש ם

 

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים