שמואל דטיאשוילי נ. מדינת ישראל | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

שמואל דטיאשוילי נ. מדינת ישראל

ע"פ 599/19
תאריך: 05/11/2020

 

 

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

 

ע"פ  599/19

 

לפני:  

כבוד השופט נ' הנדל

 

כבוד השופטת ע' ברון

 

כבוד השופט י' אלרון

 

המערער:

שמואל דטיאשוילי

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבה:

מדינת ישראל

 

ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי ירושלים מיום 12.12.2018 בתפ"ח 57043-09-14 שניתן על ידי כבוד השופטים: ר' כרמל, כ' מוסק וש' רנר

 

בשם המערער:

עו"ד טל ענר                           

 

בשם המשיבה:

עו"ד שרית משגב

 

 

החלטה

 

השופט נ' הנדל:

 

המערער הורשע בעבירת רצח ונדון למאסר עולם. גזר הדין ניתן ביום 11.12.2018, ובהתאם ניתן היה להגיש ערעור על פסק הדין עד ליום 27.1.2019. המערער אכן הגיש "הודעת ערעור", וביקש כי יותר לו להגיש נימוקי ערעור מפורטים "עד למקסימום האפשרי או, לחלופין, ללא הגבלת זמן". בנוסף לכך, המערער ביקש לייצג את עצמו. בסופו של דבר, ולאחר שנערך דיון בנוכחות המערער, החליט כב' הרשם כי עניין הייצוג לא יוכרע בשלב זה, אולם בכל מקרה המערער הוא שיגיש את נימוקי הערעור בעצמו, וזאת עד לתאריך 26.3.2020. חרף החלטה זו, הנימוקים טרם הוגשו, ובדיון שנערך בפנינו טען המבקש כי אינו יכול לנקוב במועד שבו יגיש את נימוקי הערעור, וביקש להגישם ללא הגבלת זמן. כמובן, לכך לא ניתן להיעתר. סדרי הדין קובעים מועדים שחלים על כל מערער, וגם על המערער דנן. האחרון אומר, מצד אחד, שהוא מסוגל לייצג את עצמו, אך מצד שני אינו מוכן לנקוב בתאריך להגשת נימוקים. טענה אחרונה זו מערערת את הטענה בדבר האפשרות לייצוג עצמי.

 

יחד עם זאת, בשל חומרת העבירה, העונש הכבד והשאיפה להעניק למערער את יומו בערעור – החלטנו להאריך את המועד להגשת נימוקי הערעור עד לתאריך 1.9.2021. תאריך זה משקף התחשבות במערער. ברם, עליו להבין כי לא נעשה סדר דין מיוחד בתיק זה על פי בקשתו. כללי סדר הדין חלים על המערער. היה ולא יגיש נימוקי ערעור עד למועד שנקבע, הדבר מהווה על פי הדין עילה למחיקת הערעור. הדין קובע כלל לפיו יש להגיש הודעת ערעור מנומקת בתוך 45 ימים ממתן פסק הדין. עוד קובע החוק כי אם נקבע מועד מסוים להגשת נימוקי הערעור והם לא הוגשו עד אליו, רשאי בית המשפט לדחות את הערעור מטעם זה בלבד (סעיף 203 לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], התשמ"ב-1982). אנו מבהירים למערער שהיה ולא יגיש עיקרי טיעון, ניתן יהיה לשקול את מחיקת הערעור. עוד יובהר לו כי לאחר הגשת נימוקי הערעור, יש לקיים דיון בעל פה בנוכחות באי כוח הצדדים.

 

התיק יובא לראש ההרכב עם הגשת נימוקי הערעור מטעם המערער, ולא יאוחר מיום 2.9.2021.

 

 

           ניתנה היום, ‏י"ח בחשון התשפ"א (‏5.11.2020).

 

 

ש ו פ ט

ש ו פ ט ת

ש ו פ ט

 

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים