רפאל ניניו נ. מדינת ישראל | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

רפאל ניניו נ. מדינת ישראל

ע"פ 325/21
תאריך: 20/01/2021

 

בבית המשפט העליון

ע"פ  325/21

 

 

לפני:  

כבוד השופטת ד' ברק-ארז

 

המבקש:

רפאל ניניו

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבה:

מדינת ישראל

 

בקשה לעיכוב ביצוע גזר דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו בת"פ 58332-09-19 שניתן ביום 7.12.2020 על ידי כבוד השופט י' לוי

 

תאריך הישיבה:

ז' בשבט התשפ"א (2.1.2021)

 

בשם המבקש:

עו"ד קובי סודרי

 

 

בשם המשיבה:

עו"ד ליאור אחרק, עו"ד טל פרג'ון,

עו"ד אלעד אשכנזי

 

 

החלטה

 

1.        זוהי בקשה לעיכוב ביצוע של עונש המאסר בפועל בן 30 חודשים שהושת על המבקש בגזר דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו מיום 7.12.2020 (ת"פ 58332-09-19, השופט י' לוי). בתמצית יצוין כי המבקש הורשע בעבירות מתחום טוהר המידות במסגרת פרשת שחיתות בשירות המזון הארצי.

 

2.        הערעור מכוון כלפי גזר הדין בלבד, ונקודת המוצא לדיון בבקשה בנסיבות אלה הייתה שלא להיעתר לבקשה – כאשר אני מייחסת משקל למדיניות הנוהגת ביחס למדיניות הענישה בעבירות מהסוג שבהן הורשע המבקש, אשר בגינן עונש מאסר בפועל נחשב להולם. על כן, כפי שציינתי בדיון שהתקיים בפני, טענות הנוגעות להצדקה לקיצורו של עונש המאסר שהושת אינן מספיקות בנסיבות העניין כדי לעכב את תחילת ריצויו, והוא הדין בטענות הנוגעות להשוואה למעורבים אחרים בפרשה מורכבת זו.

 

3.        עם זאת, לקראת תום הדיון התבררו היבטים הנוגעים להסדרת הפן המעשי של הפעלת עסקו של המבקש. התחלה מידית של ריצוי עונש המאסר על-ידו תהיה כרוכה, כך התברר, בפיטורים של כלל העובדים בעסק, המבוסס באופן בלעדי על ניהולו של המבקש. זוהי תוצאה קשה מאד בנסיבות העת הזו של משבר הקורונה, לא רק מבחינתו של המבקש, אלא מבחינת המפרנסים התלויים בו. לאחר הפסקה במהלך הדיון לבירור ההיבטים המעשיים של העניין עדכנו באי-כוח המדינה, בהגינותם, כי במכלול הנסיבות הם נכונים להסכים לעיכוב ביצוע של עונש המאסר בפועל עד למחצית חודש אפריל 2021.

 

4.        כאשר נתתי את דעתי על מכלול זה, החלטתי כי האיזון הראוי לנסיבות דנן הוא היעתרות לבקשה לעיכוב ביצוע של עונש המאסר בפועל, ובלבד שהערעור יישמע עד סוף חודש אפריל 2021. מודגש כי אין בהחלטה זו כדי לנקוט כל עמדה לגוף הדברים, וכי היא מבוססת בעיקרה על הנסיבות הייחודיות המאפיינות את עסקו של המבקש. זאת ועוד: טוב יעשה המבקש אם ינצל את התקופה העומדת לרשותו על מנת לבחון את החלופות הפתוחות בפניו בהיבטים הנוגעים לעסקו.

 

5.        סוף דבר: אני מורה על עיכוב ביצועו של עונש המאסר בפועל שהושת על המבקש עד להכרעה בערעורו. יתר רכיבי גזר הדין של בית המשפט המחוזי יוותרו על כנם. היומן יקבע את הדיון בערעור עד סוף חודש אפריל 2021.

 

 

           ניתנה היום, ‏ז' בשבט התשפ"א (‏20.1.2021).

 

 

 

ש ו פ ט ת

 

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים