רואי חאיק נ. דוד גולדבלט עו"ד | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

רואי חאיק נ. דוד גולדבלט עו"ד

רע"א 1873/20
תאריך: 31/05/2020

 

 

בבית המשפט העליון

 

רע"א  1873/20 - ג'

 

לפני:  

כבוד הרשם רון גולדשטיין

 

המבקש:

רואי חאיק

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבים:

1. דוד גולדבלט עו"ד

 

2. כונס נכסים רשמי

 

בקשה לעיון חוזר

 

 

החלטה

 

 

           עיינתי בבקשה שבכותרת ולא ראיתי לשנות מהחלטתי הקודמת בעניין הבקשה לפטור מעירבון. ספק אם מתקיימת עילה שבדין לעיון חוזר (כגון שינוי נסיבות מהותי). בהקשר זה יש לזכור כי בעל דין, ובוודאי בעל דין מיוצג, נדרש להניח את מלוא התשתית הרלוונטית לעניין מצבו הכלכלי במסגרת בקשת הפטור הראשונה, ואינו רשאי להגיש בקשות פטור "לשיעורין".

 

           מכל מקום יובהר כי עיינתי עיין היטב בנספחים שצורפו לבקשה לעיון חוזר. רוב המסמכים שצורפו נערכו בשנת 2018 ואיני סבור כי יש במכלול החומר המונח לפניי כדי לבסס ולו בדוחק תשתית עובדתית מלאה ועדכנית באשר למצבו הכלכלי של המבקש. יובהר כי גם בשים לב להתפרצות נגיף הקורונה עדיין נדרש יוזם ההליך המבקש פטור מהפקדת העירבון להעמיד תשתית עובדתית עדכנית כלשהי באשר למצבו הכלכלי. תשתית עובדתית כאמור לא צורפה במקרה דנן אף לא לבקשה לעיון חוזר (למשל, לא הוגשו דפי חשבון בנק עדכניים).

 

           יובהר כי אף שבקשת הפטור לא נסמכה על תשתית עובדתית מספקת הרי שמתוך התחשבות במבקש קבעתי בהחלטתי מיום 4.5.2020 כי בשים לב למצב החירום והשלכותיו יוכל הוא להפקיד את העירבון בשני תשלומים שווים.

 

           בשים לב לטעמים אלה לא ניתן להיעתר לבקשה שבכותרת והיא נדחית אפוא.

 

           לפנים משורת הדין יוארך המועד להפקדת המחצית הראשונה של העירבון עד ליום 4.6.2020 והמחצית השנייה תופקד עד ליום 18.6.2020 שאם לא כן יירשם ההליך לדחייה ללא צורך בהודעה נוספת.

 

           ניתנה היום, ‏ח' בסיון התש"ף (‏31.5.2020).

 

 

 

 

רון גולדשטיין, שופט

 

 

ר ש ם

 

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים