פ.תאיר חברה לעבודות עפר ומכונאות בע"מ נ. אלון בן נתן בע"מ | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

פ.תאיר חברה לעבודות עפר ומכונאות בע"מ נ. אלון בן נתן בע"מ

בש"א 1761/20
תאריך: 17/03/2020

 

 

בבית המשפט העליון

 

בש"א  1761/20

 

לפני:  

כבוד השופט א' שטיין

 

המבקשת:

פ. תאיר חברה לעבודות עפר ומכונאות בע"מ

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבה:

אלון בן נתן בע"מ

 

בקשה להעברת מקום דיון

 

בשם המבקשת:

עו"ד כרמל פיזואתי

 

 

החלטה

 

1.       לפניי בקשה לפי סעיף 78 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, להעברת הדיון בת"א 12247-11-29 מבית משפט השלום אילת לבית משפט השלום טבריה או לבית משפט השלום חיפה. מדובר בתביעה שעניינה חוב כספי נטען בעקבות ביצוע פרויקט בנייה.

 

2.       כמוסבר בבש״א 5948/18 מדינת ישראל נ׳ פלונית (6.9.2018), התובע זכאי לכך שתביעתו תתברר בבית משפט מוסמך שבו הוא בחר להגישה. ראו גם בש"א 5894/18 מנורה מבטחים ביטוח בע"מ נ' להבות שירותים בע"מ, פסקה 7 (‏19.8.2018). זכות זו תעמוד על כנה והדיון בתביעה לא יועבר לבית משפט אחר, זולת אם הנתבע (או צד שלישי) ישכנענו בנחיצות ההעברה. נטל השכנוע הרובץ על מבקש ההעברה הוא נטל כבד. כדי להרימו, על המבקש לשכנענו כי הקשר שבין בית המשפט שבו בחר התובע להגיש את תביעתו לבין מקום האירוע העומד לדיון ומקום מושבם של בעלי הדין ועדיהם הינו רופף עד כדי מלאכותי. רק במקרה כזה נוכל להשתכנע שהעברת הדיון המבוקשת תקטין במידה משמעותית את מכלול העלויות שבהן נושאים הצדדים, עדיהם ומערכת בתי המשפט.

 

3.       המבקשת דנן לא הרימה נטל זה. מהבקשה עולה כי מקום יצירת ההתחייבות, מקום מושבה של המבקשת, וכן מקום מגוריהם של חלק מהעדים הפוטנציאליים נמצא בטבריה. ברם, מתגובת המשיבה לבקשה עולה כי מקום ביצוע הפרויקט ומקום מושבה של המשיבה נמצא במחוז דרום. עוד עולה מהתגובה כי מקום מגוריהם של העדים הפוטנציאליים – אם יש כאלו – נמצא גם הוא במחוז דרום, ולא בטבריה כטענת המבקשת. בנסיבות אלו לא עלה בידי המבקשת להוכיח כי מאזן הנוחות נוטה במובהק לטובת בירור התביעה בבית משפט השלום טבריה או בבית משפט השלום חיפה.     

 

4.       אשר על כן, אני דוחה את הבקשה.  

 

          ניתנה היום, ‏כ"א באדר התש"פ (‏17.3.2020).

 

 

 

 

ש ו פ ט

 

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים