פלוני נ. פלוני | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

פלוני נ. פלוני

בע"מ 5338/19
תאריך: 12/08/2019

 

בבית המשפט העליון

 

בע"ם  5338/19

 

לפני:  

כבוד השופט נ' הנדל

 

המבקש:

פלוני

                                          

 

נ  ג  ד

 

המשיב:

פלוני

                                                                                                         

בקשת רשות ערעור על החלטתו של בית המשפט המחוזי מרכז-לוד מיום 30.6.2019 בעמ"ש 38496-06-19 שניתנה על ידי כבוד השופטת ו' פלאוט

                                          

בשם המבקש:

בעצמו

 

 

החלטה

 

1.        מונחת לפני בקשת רשות ערעור על החלטתו של בית המשפט המחוזי מרכז-לוד מיום 30.6.2019 (עמ"ש 38496-06-19; השופטת ו' פלאוט), אשר קיבל בחלקה את הבקשה לעיכוב ביצוע פסק דינו של בית המשפט לענייני משפחה בראשון לציון (תמ"ש 3703-08-18; השופטת מ' פולוס).  – במסגרתו התקבלה תביעת המשיב לפירוק שיתוף בנחלה שבמוקד ההליך, אך נקבע כי יש לבחון את אופן הפירוק ואת אפשרות הגדלת שטח הנכס עובר למכירתו. בהחלטתו, עיכב בית המשפט המחוזי את פירוק השיתוף בפועל, הואיל ומדובר בהליך "בלתי הפיך במהותו" – אך הבהיר שאין מניעה לקדם את ההליך לגבי קביעת אופן הפירוק וגודל השטח, משום שאין בכך כדי לפגוע במבקש. מכאן הבקשה הנוכחית, בה טוען המבקש שראוי היה לעכב באופן מלא את ביצוע פסק דינה של הערכאה הראשונה, לרבות כלל ההליכים הקשורים בקידום פירוק השיתוף.

 

2.        דין הבקשה להידחות אף ללא צורך בתשובה, שעה שהיא אינה מגלה עילת התערבות בקביעת בית המשפט המחוזי, לפיה הבירור לגבי אופן פירוק השיתוף – להבדיל מהוצאתו אל הפועל – אינו כרוך בנזק בלתי הפיך למבקש. גם בהנחה שבירור זה כרוך בעלויות מסוימות, כפי שטוען המבקש, אין בכך כדי להטות לזכותו את מאזן הנוחות, שהרי מדובר בהוצאות שניתן יהיה להחזיר לו אם ערעורו יתקבל. אף הנימוק הנוסף שהציג המבקש – "כך לא תוותר לצד השני ברירה וביהמ"ש קמא יחייב אותו למצוא פתרון ללא מכירה" – אינו רלוונטי, שהרי הסעד הזמני לא נועד להכריע במחלוקת המהותית בין הצדדים, ולהעניק עדיפות לאחד מהם.

 

           די באמור כדי לחרוץ את גורל בקשת רשות הערעור לשבט – אף מבלי להידרש לשיהוי המסוים בהגשתה, ולפסול הכרוך בהתעלמותה מהחלטות מאוחרות יותר שעולה כי ניתנו בעניין על ידי בית המשפט המחוזי.

 

3.        הבקשה נדחית. משלא נתבקשה תשובה, אין צו להוצאות.

 

           ניתנה היום, ‏י"א באב התשע"ט (‏12.8.2019).

 

 

 

 

ש ו פ ט

 

_________________________

הסרת המסמך
טען מסמכים נוספים