פלוני נ. משרד החינוך | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

פלוני נ. משרד החינוך

בג"ץ 7341/20
תאריך: 28/10/2020

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

 

בג"ץ 7341/20

 

לפני:  

כבוד השופט נ' הנדל

 

כבוד השופט ע' פוגלמן

 

כבוד השופטת ד' ברק-ארז

 

העותרים:

1. פלונית

 

2. פלוני

 

3. פלוני

                                          

 

נ  ג  ד

                                                                                                    

המשיב:

משרד החינוך

                                          

עתירה למתן צו על תנאי

 

בשם העותרים:

עו"ד טלי גוטליב

 

פסק-דין

 

השופט ע' פוגלמן:

 

העתירה שלפנינו מכוונת להחלטת המשיב, משרד החינוך, שעניינה שעות הלימודים בבתי הספר לחינוך מיוחד. כנטען בעתירה, במסגרת הסגר האחרון שננקט להתמודדות עם נגיף הקורונה, הורה שר החינוך על לימודים עד לשעה 14:30 (חלף השעה 16:45 שהייתה נהוגה עד אותה עת). בעתירה נטען כי קיצור יום הלימודים פוגע בבריאותם ובשלוות נפשם של התלמידים בחינוך המיוחד, ובהם העותרים. באת כוח העותרים טענה כי פנייתה לעוזר שר החינוך (להלן: עוזר השר) בעניין זה לא נענתה.

 

בהחלטתי מיום 26.10.2020 הוריתי לבאת כוח העותרים להגיש את הפנייה האמורה לעוזר השר. בהודעה שהוגשה למחרת, הציגה באת כוח העותרים החלפת מסרונים עם עוזר השר. כעולה מהמסרונים, ביום 25.10.2020 העבירה באת כוח העותרים לעוזר השר עותק של העתירה בצירוף ההודעה "זה בגץ שיוגש מחר בשם [העותרים – ע' פ']". עוזר השר ציין בתגובה כי אינו מייצג משפטית את המשרד ולכן אין לו מה להשיב לעתירות.

 

דין העתירה להידחות על הסף מחמת אי מיצוי הליכים. כידוע, בטרם פנייתו של עותר לבית משפט זה בבקשה למתן סעד, עליו להקדים ולפנות בכתב לרשות המוסמכת (בג"ץ 7129/20 היכל תרבות בכרמיאל ע"ש נרקין בע"מ נ' שר התרבות והספורט (19.10.2020); בג"ץ 4617/20 התאחדות בעלי המלאכה והתעשייה בישראל – המרכז הארצי נ' חברת דואר ישראל בע"מ, פסקה 4 (19.7.2020)). כמו כן, כפי שנקבע לא אחת, על עותר להראות לא רק שפנה לגורם המוסמך, אלא שלאותו הגורם היה זמן סביר להשיב (ראו, מהעת האחרונה, בג"ץ 7365/20 משמר הדמוקרטיה הישראלית נ' היועץ המשפטי לממשלה (27.10.2020)). מבלי להקל ראש בחשיבות הנושא המועלה בעתירה, חילופי מסרונים אינם עומדים בחובת מיצוי ההליכים. זאת, בפרט בשים לב לכך שהפנייה המסודרת של העותרים בהקשר זה הועברה לעוזר השר יממה אחת בלבד לפני הגשת העתירה.

 

לפיכך, דין העתירה להידחות על הסף. מובן שטענות העותרים שמורות להם לאחר מיצוי הליכים כדין.

 

אין צו להוצאות.   

 

           ניתן היום, ‏י' בחשון התשפ"א (‏28.10.2020).

 

 

ש ו פ ט

ש ו פ ט

ש ו פ ט ת

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים