פלוני נ. מדינת ישראל | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

פלוני נ. מדינת ישראל

ע"פ 6935/19
תאריך: 24/10/2019

 

 

בבית המשפט העליון

 

ע"פ  6935/19

 

לפני:  

כבוד השופט ע' פוגלמן

 

המערער:

פלוני

                                          

 

נ  ג  ד

 

המשיבה:

מדינת ישראל

                                                                                                         

בקשה לעיכוב ביצוע גזר הדין של בית המשפט המחוזי מרכז-לוד (כב' השופטים ד' מרשק-מרום, נ' בכור וח' טרסי) בתפ"ח 19683-09-17 מיום 16.9.2019

                                          

תאריך הישיבה:                          כ"ה בתשרי התש"ף (24.10.2019)

 

בשם המבקש:                             עו"ד שמשון וייס

בשם המשיבה:                            עו"ד נגה בן סידי

 

 

החלטה

 

המבקש הורשע בכתב אישום מתוקן, לפי הודאתו בגדר הסדר דיוני בעבירה של מעשה מגונה בקטינה בת משפחה לפי סעיף 351 (ג)(2) יחד עם סעיף 348(ב), בנסיבות המנויות בסעיף 345(ב1) וסעיף 345(א1) לחוק העונשין, התשל"ז-1977. בית המשפט המחוזי הנכבד קבע את מתחם העונש ההולם בין 18 לבין 36 חודשי מאסר בפועל, ולאחר ניתוח מפורט של שיקולי ענישה גזר על המבקש 20 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי למתלוננת.

 

          לפניי בקשה לעיכוב ביצוע עונש המאסר בפועל. במישור הדיוני יש להצטער על כך שהבקשה הוגשה רק היום (יום ה') על אף שגזר הדין ניתן עוד ביום 16.9.19, ומועד ההתייצבות נקבע ליום א' הקרוב. על כך אמרה השופטת (כתוארה אז) מ' נאור: "אין מקום להגשת בקשות 'בדקה התשעים', מתוך תקווה כי קוצר הזמן די יהיה בו כדי להביא לעיכוב ביצוע העונש" (רע"פ 2588/12 עבאסי נ' מדינת ישראל, פסקה 3 (29.3.2012)). על אף האמור, נעשה מאמץ והתקיים דיון היום במעמד באי כוח הצדדים, כאשר בהסכמת המשיבה התקיים הדיון ללא נוכחות המבקש בשל הקושי שלו להגיע במועד שנקבע.

 

          לגוף העניין עותר בא כוח המבקש לעיכוב ביצוע עונש המאסר בפועל, שכן לטעמו סיכויי הערעור טובים ויש ליתן משקל להמלצת שירות המבחן לעונש בעבודות שירות, אם יראה בית המשפט לפסוע בנתיב השיקומי; לעברו הנקי של המבקש; לקיום תנאי השחרור בערובה; ולעיכוב בהגשת כתב האישום. באת כוח המשיבה סבורה כי אין עילה לעיכוב ביצוע עונש המאסר בפועל לפי אמות המידה המקובלות.

 

שקלתי את טיעוני הצדדים. נקודת המוצא בבקשה לעיכוב ביצוע גזר דין ידועה. לנאשם לא עומדת עוד חזקת החפות, ועליו לשאת בעונש באופן מיידי; בכפוף לשיקולים שנקבעו בהלכה הפסוקה. לא מצאתי כי בטענות המתייחסות לחומרת העונש יש עילה לעיכוב ביצוע לפי אמות מידה אלה. גם אם אניח לטובת המבקש – לצורך הדיון ומבלי להכריע בכך – כי בית משפט זה יראה להקל בעונש במידת מה, הרי שהסיכוי שלא יוטל על המבקש עונש מאסר בפועל הוא נמוך, ובהינתן תקופת המאסר וההוראה להלן לעניין מועד שמיעת הערעור, הערעור לא יתייתר גם אם תידחה הבקשה.

 

הבקשה לעיכוב ביצוע נדחית אפוא. הערעור ייקבע לשמיעה במחצית הראשונה של שנת המשפט הנוכחית.

 

על מנת לאפשר למבקש לנקוט הליכי מיון מוקדם, הוא יתייצב לשאת בעונש המאסר בפועל שהוטל עליו ביום 10.11.2019 עד השעה 10:00 בבית סוהר הדרים או על פי החלטת שירות בתי הסוהר, כשברשותו תעודת זהות או דרכון. על המבקש לתאם את הכניסה למאסר, כולל האפשרות למיון מוקדם, עם ענף אבחון ומיון של שירות בתי הסוהר, בטלפונים: 08-9787377 או 08-9787336. התנאים המגבילים יישארו בעינם עד להתייצבות המבקש לשאת בעונשו.

 

ניתנה היום, כ"ה בתשרי התש"ף (24.10.2019).

 

 

ש ו פ ט

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים