פלוני נ. מדינת ישראל | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

פלוני נ. מדינת ישראל

ע"פ 2531/19
תאריך: 09/11/2020

בבית המשפט העליון

 

ע"פ  2531/19

 

לפני:  

כבוד השופט נ' הנדל

כבוד השופט ד' מינץ

כבוד השופט ע' גרוסקופף

 

המערערת:

פלונית

                                          

 

נ  ג  ד

                                                                                                    

המשיבה:

מדינת ישראל

                                          

בקשה להחלפת ייצוג

                                          

בשם המערערת:

עו"ד רועי בראונר

 

בשם המשיבה:

עו"ד אריה פטר

 

 

החלטה

 

 

1.        זוהי בקשה להחלפת הסניגור. הרקע לבקשה הובהר בהחלטה קודמת מיום 23.7.2020, ומטעמי יעילות הדברים, כפי שנכתבו, יוצגו עתה:

 

           "מונח בפנינו ערעור על קביעת בית המשפט המחוזי כי המערערת איננה אחראית למעשיה וכן איננה כשירה לעמוד לדין, ועל כן, יופסקו כנגדה ההליכים באישום בעבירת הרצח, לפי סעיף 300(א)(1) לחוק העונשין. הדיון בערעור התקיים, והתיק נדחה למתן פסק דין. המחלוקת בין הצדדים נסובה סביב סעיף האישום בו יופסקו ההליכים כנגד המערערת – רצח, כטענת המשיבה וכפסיקת בית המשפט המחוזי; או המתת תינוק, לפי סעיף 303 לחוק העונשין, כטענת בא-כוח המערערת. הנפקות היא תקופת האשפוז המירבית של המערערת – 25 שנים, באישום הרצח, או 5 שנים, באישום המתת תינוק."

 

2.        בעלה של המערערת הגיש בקשה להחלפת ייצוג ולמינוי סניגור מטעם הסניגוריה הציבורית. התעוררה שאלה האם בקשה זו על דעת המערערת, בהתחשב במצבה הנפשי. לשם כך, התבקש הפסיכיאטר המחוזי להביע את עמדתו. חוות הדעת שהתקבלה מבית החולים בו מאושפזת המערערת העלתה כי ניתן לראות בבקשה ככזו שהוגשה על דעת המערערת. בנסיבות אלו, הסניגור דהיום, עו"ד רועי בראונר, הודיע כי לא יתנגד לבקשה, וכך גם בא-כוח המדינה.

 

           עתה, יש לעבור לשלב הבא, והוא דיון בבקשה לגופא. בעניין זה, יש לאזן בין שני אלה: מהצד האחד, כי הסתיימו טענות הצדדים בעל פה בערעור. הסניגור דהיום, על פי התרשמותנו, עשה עבודתו נאמנה והתייחס בצורה מקיפה לסוגיות המשפטיות המתעוררות מהמקרה. ואכן, ערעור זה נסוב סביב שאלות משפטיות לא פשוטות הנדרשות לצורך ההכרעה.

 

           מהצד השני, יש לתת את הדעת לכך שעולה כי הבקשה הוגשה על דעת המערערת וכי טרם ניתנה הכרעה בתיק. בנסיבות אלו אנו מחליטים כדלקמן: הסניגוריה הציבורית תביע דעתה תוך חודש ימים ממתן החלטה זו, עד ל-9.12.2020, אם נכונה היא למנות סניגור לייצג את המערערת.

 

           היה ותשיב בחיוב, כי אז הסניגור אשר ימונה יהא רשאי להשלים את טיעוניו בכתב תוך חודש ימים, עד לתאריך 9.1.2021; ובא-כוח המדינה ישיב לכך תוך 20 יום לאחר מכן, עד לתאריך 29.1.2021. יובהר ויודגש כי מדובר בהשלמת טיעון בלבד, ואין צורך לחזור על טיעונים שכבר הוצגו. בהיאסף כל החומר, המותב יתקדם בהכרעה בערעור.

 

 

           ניתנה היום, ‏כ"ב בחשון התשפ"א (‏9.11.2020).

 

 

 

 

ש ו פ ט

ש ו פ ט

ש ו פ ט

 

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
1
בע"מ 143/21
החלטה
25/01/2021
טען מסמכים נוספים