סאלח חג'אזי, סגן ראש עיריית תמרה נ. מנכ"ל משרד הפנים | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

סאלח חג'אזי, סגן ראש עיריית תמרה נ. מנכ"ל משרד הפנים

בג"ץ 3356/19
תאריך: 01/06/2020

 

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

 

בג"ץ  3356/19

 

לפני:  

כבוד השופט נ' סולברג

 

כבוד השופט י' אלרון

 

כבוד השופטת י' וילנר

 

העותר:

סאלח חג'אזי, סגן ראש עיריית תמרה

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבים:

1. מנכ"ל משרד הפנים

 

2. עיריית תמרה

 

 

עתירה למתן צו על-תנאי ובקשה לצו ביניים

 

תאריך הישיבה:

ד' בסיון התש"פ

(27.5.2020)

 

בשם העותר:

עו"ד שלום זינגר

 

בשם המשיב 1:

עו"ד פנחס גורט

 

בשם המשיבה 2:

עו"ד דיאב סואל

 

פסק-דין

 

השופט נ' סולברג:

 

עתירה להורות למשיב 1 לבוא וליתן טעם "מדוע לא יבטל את החלטתו מיום 11.3.2019 וישיב על כנה את החלטתו הראשונה מיום 27.2.2019, על פיה עד לליבון השאלות הנוגעות להסדר ניגוד העניינים של העותר, בהן מתחבט המשיב, יאושר לעותר לקבל את השכר הקבוע לסגני ראשי עירייה דוגמת העותר".

 

העותר הוא גיסו של מי שמשמש כיועץ משפטי של אותה רשות מקומית שבה מכהן העותר כסגן ראש הרשות וממלא מקומו. מצב דברים זה, כך נטען בתגובה המקדמית, מעלה חששות כבדים במישור ניגוד העניינים, ואף משליך במישרין על עצם היכולת לאשר תשלום שכר בגין כהונה כמתואר.

 

הוועדה למניעת ניגוד עניינים של נבחרי ציבור ברשויות המקומיות נדרשה אל העניין, העבירה את חוות דעתה אל מנכ"ל משרד הפנים, וביום 5.12.2019, לאחר שבחן את מכלול נסיבות העניין, וכן גם את חוות דעתה של הוועדה הנ"ל, החליט מנכ"ל משרד הפנים שלא להעתר לבקשתה של המשיבה 2, עיריית תמרה, לאישור שכרו של העותר כסגן ראש העירייה. בהחלטתו ציין המנכ"ל כי "בחינת תפקיד היועץ המשפטי אל מול תפקיד סגן וממלא מקום ראש הרשות, מעלה כי קיימים ממשקים רבים בין התפקידים, ולפיכך, כאשר מכהנים בתפקידים אלה קרובי משפחה שהינם גיסים, קיים חשש של ניגוד עניינים תדיר ואינטנסיבי".

 

עוד כהנה וכהנה נכתב בהחלטת מנכ"ל משרד הפנים, העותר עדיין לא יודע אם ההחלטה תעמוד למבחן משפטי, וגם לא ברור, לדידו, מי מקרב שני הגיסים – היועץ המשפטי או העותר (סגן ראש הרשות) יהיה זה שיסיים את תפקידו. כך או כך, העותר צמצם את עתירתו לתקופה שעד יום 5.12.2019, מועד החלטת מנכ"ל משרד הפנים.

 

למקרא העתירה, התגובות וההודעות, ולמשמע דברי ב"כ הצדדים, המלצנו לעותר בגמר הדיון לחזור בו מן העתירה. לאחר שנועץ בשולחו, הודיע ב"כ העותר על קבלת המלצתנו, תוך שמירת זכויותיו לטעון ולתבוע את שכרו לגבי התקופה שעד יום 5.12.2019, מועד החלטת מנכ"ל משרד הפנים.

 

           מצדנו איננו נוקטים עמדה לגבי עניין זה; טענות הצדדים שמורות להם.

 

           העתירה נדחית אפוא בזאת.

 

           אין צו להוצאות.

 

           ניתן היום, ‏‏ט' בסיון התש"פ (‏1.6.2020).

 

 

ש ו פ ט

    ש ו פ ט

ש ו פ ט ת

 

 

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים