נטלי אביטן נ. כונס הנכסים הרשמי | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

נטלי אביטן נ. כונס הנכסים הרשמי

ע"א 4712/20
תאריך: 17/08/2020

 

 

בבית המשפט העליון

 

ע"א  4712/20

 

לפני:  

כבוד הרשם רון גולדשטיין

 

המערערת:

נטלי אביטן

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבים:

1. כונס הנכסים הרשמי

 

2. רונן ויינברג עו"ד- הנאמן

 

3. אביחי עזרא- חייב

 

בקשה לעיון חוזר

 

החלטה

 

עיינתי בבקשה שבכותרת ולא ראיתי לשנות מהחלטתי הקודמת בעניין הבקשה לפטור מעירבון. ספק אם מתקיימת עילה שבדין לעיון חוזר (כגון שינוי נסיבות מהותי). בהקשר זה יש לזכור כי בעל דין נדרש להניח את מלוא התשתית הרלוונטית לעניין מצבו הכלכלי במסגרת בקשת הפטור הראשונה, ואינו רשאי להגיש בקשות פטור "לשיעורין". מכל מקום גם לבקשה לעיון חוזר לא צורפו אסמכתאות כלשהן (לבד מתצהיר) המעידות על מצבה הכלכלי של המבקשת, לרבות תלושי שכר, תדפיסים מחשבון הבנק (כגון דף "עובר ושב", יתרת הלוואות, וכיו"ב), תדפיסי כרטיס אשראי, ועוד. על כן גם בבקשה לעיון חוזר אין כדי לבסס תשתית עובדתית מלאה ועדכנית באשר למצבה הכלכלי של המערערת. עוד יצוין כי גם טענת המערערת כי אין באפשרותה להסתייע בסביבתה הקרובה לגיוס העירבון הועלתה מבלי שנתמכה בתשתית עובדתית מתאימה (ראו למשל, בש"א 912/14 פלוני נ' פלוני (6.2.2014); בש"א 3003/19 קנפלר נ' ברגמן (8.5.2019)).

 

אכן, בבואו של בית המשפט להכריע בבקשה לפטור מעירבון עליו ליתן משקל גם לכך שמבקש הפטור מיוצג על ידי הלשכה לסיוע משפטי. כך אכן נעשה בעניינה של המערערת, עת הועמד שיעור העירבון על סכום מתון ביותר בסך של 5,000 ש"ח חרף העובדה שלא הוצגה תשתית עובדתית המעידה על מצבה הכלכלי, כמפורט לעיל.

 

          אשר על כן אין עילה לשנות מן ההחלטה הקודמת ואולם בנסיבות העניין ועל מנת להקל על המערערת, אני מאפשר לה להפקיד את העירבון בשני תשלומים שווים – התשלום הראשון יופקד ביום 30.8.2020 והתשלום השני יופקד ביום 1.10.2020. בהיעדר הפקדה כאמור יירשם ההליך לדחייה ללא צורך בהודעה נוספת.

 

           ניתנה היום, ‏כ"ז באב התש"ף (‏17.8.2020).

 

 

 

 

רון גולדשטיין, שופט

 

 

ר ש ם

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים