נאור בר זוהר נ. חליל בדרי | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

נאור בר זוהר נ. חליל בדרי

רע"א 4046/19
תאריך: 20/08/2019

 

 

בבית המשפט העליון

 

רע"א  4046/19

 

לפני:  

כבוד השופט נ' סולברג

 

המבקשים:

1. נאור בר זוהר

 

2. הילה בר זוהר

 

 

נ  ג  ד

 

המשיב:

חליל בדרי

 

בקשת רשות ערעור על פסק הדין של בית המשפט המחוזי בחיפה מיום 15.5.2019 בע"א  7114-12-18 שניתן על ידי כבוד השופטים: י' כהן – סג"נ, נ' ג'חשאן וא' באומגרט

 

בשם המבקשים:

עו"ד אריאל אבייט

 

החלטה

 

           לאחר שעיינתי בבקשה ושקלתי את נימוקיה, באתי לכלל מסקנה כי דינה להידחות, בהתאם לסמכותי שלפי תקנה 407א לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984.

 

           בין המבקשים לבין המשיב נכרת חוזה לביצוע עבודות בניה ושיפוצים; הצדדים הגישו תובענות הדדיות, בגין הפרת החוזה מזה, ואי-תשלום התמורה עבור עבודות שבוצעו מזה. תביעת המבקשים נתקבלה; תביעת המשיב נתקבלה בחלקה. ערעור שהוגש על פסק הדין התקבל. בית המשפט המחוזי הסתמך על קביעותיו העובדתיות של בית משפט השלום, אך קבע כי נפלו טעויות באופן חישוב הסכומים שבמחלוקת, והן תוקנו בהתבסס על הסכומים שקבע בית משפט השלום. לשיטת המבקש, בכך סטה בית המשפט המחוזי, ללא הצדקה מספקת, מקביעות עובדתיות שקבע בית משפט השלום וקיבל טענות שיש בהן משום הרחבת חזית. חרף הניסיון לשוות לטענות אלו נופך עקרוני, הדברים אינם מעלים שאלה משפטית עקרונית החורגת מעניינם הפרטני הצדדים; מדובר בטענות ערעוריות, לגופה של ההכרעה ולפרטיו של החישוב. אין הצדקה לדיון במסכת שנדונה פעם ראשונה בבית משפט השלום, פעם שניה בבית המשפט המחוזי – גם ב'גלגול שלישי' בבית משפט זה. רשות ערעור גם איננה נדרשת בענין דנן כדי למנוע עיוות דין.

 

           אשר על כן, הבקשה למתן רשות ערעור – נדחית. משלא נתבקשה תגובה, לא אעשה צו להוצאות.

 

           ניתנה היום, ‏י"ט באב התשע"ט (‏20.8.2019).

 

 

 

 

 

ש ו פ ט

 

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים