משה בן משה נ. מדינת ישראל | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

משה בן משה נ. מדינת ישראל

בש"פ 6205/19
תאריך: 20/09/2019

 

 

בבית המשפט העליון

 

בש"פ  6205/19

 

לפני:  

כבוד השופט י' אלרון

 

העורר:

משה בן משה

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבה:

מדינת ישראל

 

ערר על החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו במ"ת 50596-17-19 מיום 19.9.2019 שניתן על ידי כב' השופט א' הימן

 

בשם העורר:

עו"ד מוטי אזולאי

 

החלטה

 

 

           בפניי הודעת ערר שהוגשה הבוקר, יום ו' בשעה 10:30, ולפיה משיג בא-כוח העורר "על דחיית הדיון", כך כהגדרתו, שנקבע ליום 19.9.2019, וזאת בניגוד להחלטת בית משפט זה בתיק בש"פ 6052/19.

 

           ביום 15.9.2019 ניתנה החלטה על ידי ולפיה הוריתי לבית המשפט קמא לקיים דיון בעניינו של העורר לא יאוחר מיום חמישי ה-19.9.2019 בשעה 15:00.

 

           בא-כוח העורר שב ומשיג על החלטת בית המשפט קמא (כב' השופט היימן) מיום 19.9.2019, וטוען טענות מטענות שונות בדבר אי קיום דיון כמשתמע מהחלטת בית משפט זה.

 

           עיינתי עיין היטב בפרוטוקול הדיון, ובהחלטת בית המשפט קמא בעניינו של העורר, ואני סבור כי לא נפל כל דופי בדיון שהתקיים בעניינו של העורר, כמו גם בהחלטה שניתנה בעניינו.

 

           כב' השופט היימן התייחס עניינית לכל אחת משלוש בקשותיו החלופיות של בא-כוח העורר, כפי שהונחו לפתחו, ולא התעלם מטיעוני בא-כוח העורר באשר למצבו הרפואי.

 

           יתירה מזו, ההחלטה שניתנה בעניינו של העורר היא החלטה עניינית, אשר נועדה לקיים דיון ממצה תוך בחינת, בין היתר, מצבו הבריאותי והשלכותיו על הדיון בסוגיית מעצרו בהמשך.

 

           מן הראוי להדגיש את החלטת בית המשפט כי נכון לקיים תחילה דיון בראיות לכאורה, ורק אחר כך לשקול שחרור העורר והמשך מעצרו בהתאם למצבו הבריאותי, כחלק מהעילה למעצר.

 

           לצורך האמור לעיל, קבע בית המשפט קמא כי ראוי שיתקיים דיון בנוכחות נציגי שב"ס, עם מסמכים רפואיים שבידי שב"ס וסנגוריו של העורר, ולאחר שישמע הטיעונים ויקבל לידיו את המסמכים הרפואיים ייתן החלטה בעניין,  וקבע דיון ליום ב', 23.9.2019, בשעה 15:00.

 

           לאחר הדיון לגופן של בקשות המונחות בפני בית המשפט, יוכל מטבע הדברים בא-כוח העורר לפנות בערר ענייני לגוף הסוגיות אשר לשיטתו הוא חולק על קביעות בית המשפט, היה ויחפוץ בכך.

 

           בשולי החלטה זו ייאמר כי בא-כוח העורר מבקש אכן להקדים את המאוחר בפנייתו לבית משפט זה, בטרם התקיים דיון בבית המשפט קמא.

 

           בנסיבות האמורות לעיל, אני מחליט שלא להתערב בהחלטת בית המשפט קמא, אף מבלי לבקש את תגובת המשיבה.

 

           הערר נדחה אפוא.

 

           ניתנה היום, ‏כ' באלול התשע"ט (‏20.9.2019).

 

 

 

ש ו פ ט

 

_________________________

הסרת המסמך
טען מסמכים נוספים