מכון רישוי עד הלום נ. משרד התחבורה רשות הרישוי | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

מכון רישוי עד הלום נ. משרד התחבורה רשות הרישוי

עע"מ 4632/20
תאריך: 29/07/2020

בבית המשפט העליון

 

עע"ם 4632/20

 

לפני:  

כבוד השופט ע' פוגלמן

 

המבקש:

מכון רישוי עד הלום

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבים:

1. משרד התחבורה – רשות הרישוי

 

2. איגוד מכוני הרישוי בישראל

 

בקשה לסעד זמני בערעור על פסק הדין של בית המשפט לעניינים מינהליים בתל אביב-יפו (כב' השופט א' יקואל) בעת"ם 55536-11-19 מיום 8.6.2020

 

בשם המבקש:

עו"ד רועי בלכר; עו"ד גיא זאבי

 

בשם המשיבה 1:

עו"ד רן רוזנברג; עו"ד קובי עבדי

 

החלטה

 

           ביום 8.6.2020 קיבל בית המשפט לעניינים מינהליים בתל אביב-יפו (כב' השופט א' יקואל) בחלקה את עתירת המבקש וקבע כי כתב ההרשאה שלו יותלה לתקופה של 12 חודשים בלבד (חלף ההחלטה לבטל את כתב ההרשאה לצמיתות), וזאת בתוך 30 ימים. המבקש ערער על פסק הדין ולצד הערעור הגיש את הבקשה שלפניי, למתן סעד זמני שיעכב את התליית כתב ההרשאה עד להכרעה בערעור. ביום 6.7.2020 ניתן צו ארעי, ובהמשך התקבלה תגובת המשיבים, כמו גם תשובת המבקש לתגובה.

 

           שקלתי את טיעוני הצדדים ומצאתי כי דין הבקשה להתקבל. איני רואה לקבוע מסמרות בשאלת סיכויי הערעור, וזאת בשים לב לכך שאבן הבוחן המרכזית לבחינת בקשות מעין אלו היא מאזן הנוחות (עע"ם 4669/20 עאמר נ' הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, פסקה 7 (22.7.2020)). לא התעלמתי משיקולי האינטרס הציבורי להם טוענת המשיבה 1. בצד האמור, בגדר שיקולי מאזן הנוחות לא ניתן להתעלם מעצמת הפגיעה במבקש ובמשפחות עובדיו במקרה של סגירת המכון קודם לשמיעת ערעורו. בהקשר זה יש להזכיר כי דיווחיו הכוזבים של הבוחן שעמדו ברקע ההחלטה להתלות את כתב ההרשאה של המבקש, נעשו עוד בשנת 2017 וזימון המבקש לשימוע היה בשלהי שנת 2017. על אף האמור, ההחלטה נושא עתירת המבקש התקבלה רק בחלוף כשנתיים, בשלהי שנת 2019. מאז המצב הקיים עומד בעינו, ולא נטען כי המבקש הפר את תנאי ההרשאה או את נהלי משרד התחבורה. בנסיבות פרטיקולריות אלו, אני סבור כי שיקולי מאזן הנוחות מורים כי בשלב זה יישמר המצב הקיים לפרק זמן קצר נוסף, על מנת לאפשר למבקש את יומו בבית המשפט קודם למימוש החלטת הסגירה.

 

            בהינתן החלטתי מהיום, במסגרתה הוריתי שערעור המבקש וערעור המשיבה 1 ישמעו לפני אותו מותב – היומן יקבע דיון בערעורים בהקדם.

 

           הצו הארעי יעמוד אפוא בעינו. בנסיבות העניין, אין צו להוצאות.

 

ניתנה היום, ‏ח' באב התש"ף (‏29.7.2020).

 

 

 

 

ש ו פ ט

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים