מחמוד עפאנה נ. מדינת ישראל | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

מחמוד עפאנה נ. מדינת ישראל

בר"מ 4258/18
תאריך: 27/10/2019

בבית המשפט העליון

 

בר"ם  4258/18

 

לפני:  

כבוד השופט ע' פוגלמן

 

כבוד השופטת ד' ברק-ארז

 

כבוד השופט ע' גרוסקופף

 

המבקשים:

1. מחמוד עפאנה

 

2. עבד אלרוחמאן מוחמד עפאנה

 

3. עבד אלעזיז מוחמד עפאנה

 

4. עומר מוחמד עפאנה

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבה:

מדינת ישראל

 

בקשת רשות לערער על פסק הדין של בית המשפט לעניינים מינהליים בירושלים (כב' סגן הנשיא י' נועם) בעמ"נ 50962-11-17 מיום 13.5.2018

 

בשם המבקשים:

עו"ד קאזם כיואן

 

בשם המשיבה:

עו"ד פנחס גורט

 

פסק-דין

 

השופט ע' פוגלמן:

 

1.            לאחר ששמענו את טיעוני הצדדים בדיון בבקשת רשות הערעור שהתקיים ביום 10.4.2019, הערנו כי בנסיבות המיוחדות של המקרה ראוי להסדיר את מעמדם של המבקשים בהסכמה, ומבלי שיהיה צורך בהכרעתנו.

 

2.            בעקבות הערותינו הודיעה המשיבה כי תביא את עניינם של המבקשים לפני הוועדה הבינמשרדית לעניינים הומניטריים. בהמשך, המליצה הוועדה הבינמשרדית לסרב ליתן למבקשים אשרת שהייה בישראל. מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, שבחן את ההמלצה ואת מכלול הנתונים שהונחו לפניו, קבע כי תינתן למבקשים אשרת ארעי מסוג א/2 למשך שנה, שלאחריה תיבחן הארכת האשרה בהתאם לנסיבות ולנהלים הרלבנטיים.

 

3.            בדיון תזכורת שהתקיים לפניי, התבקשה בחינה נוספת של מתווה שיאפשר, לאחר פרק זמן מוגבל, מתן אשרת ארעי מסוג א/5. בהודעה בכתב מטעם המשיבה מיום 6.10.2019 נמסר כי בנסיבות החריגות של המקרה, החליט מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה כי תינתן למבקשים אשרת ארעי מסוג א/2 לתקופה של שנה, וככל שלא יחול שינוי בנסיבות, ישקול בתום שנה זו ליתן למבקשים אשרת ארעי מסוג א/5. המבקשים, בתגובה מיום 10.10.2019, ביקשו כי תינתן להם אשרה מסוג א/5 לתקופה של 27 חודשים, ועם סיומה יינתן להם רישיון לישיבת קבע.

 

4.            בהינתן החלטתו החדשה של מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, מצאנו כי הדיון בבקשת רשות הערעור במתכונתה המקורית מתייתר לעת הזו. הנחתנו היא כי בחלוף פרק הזמן של שנה בה יחזיקו המבקשים באשרה מסוג א/2, ישקול מנכ"ל רשות האוכלוסין בחיוב מתן אשרה מסוג א/5, ובהמשך יוכל לשקול את בקשתם למעמד קבע. למותר לציין כי ככל שבסופו של יום לא יינתן למבקשים מעמד של א/5, טענות כל הצדדים בנושא הבקשה שמורות להם.

 

           בכפוף להצהרותיו של מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה כאמור ולהערותינו אלה, אנו מוחקים את בקשת רשות הערעור.

 

           אין צו להוצאות.

 

           ניתן היום, ‏כ"ח בתשרי התש"ף (‏27.10.2019).

 

 

ש ו פ ט

ש ו פ ט ת

ש ו פ ט

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
2
בש"א 763/21
החלטה
24/02/2021
טען מסמכים נוספים