מוחמד חלבי נ. רשם העמותות | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

מוחמד חלבי נ. רשם העמותות

בר"מ 5555/19
תאריך: 25/09/2019

בבית המשפט העליון

 

בר"ם  5555/19

 

לפני:  

כבוד השופט ע' פוגלמן

 

המבקש:

מוחמד חלבי

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבים:

1. רשם העמותות

 

2. עמותת וורלד וויז'ין

 

3. שמידט הן צבי פרלשטיין ושות' – משרד רואי חשבון

 

בקשת רשות לערער על החלטת בית המשפט לעניינים מינהליים בירושלים (כב' השופט א' אברבנאל) בעת"ם 178-08-19 מיום 1.8.2019

 

בשם המבקש:

עו"ד מאהר חנא

 

בשם המשיב 1:

עו"ד מיכל דניאלי

 

בשם המשיבה 2:

עו"ד סני ח'ורי

 

החלטה

 

1.       המבקש עתר לבית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים וביקש להורות למשיב 1 להפסיק הליך ביקורת מינהלית שהוא עורך באמצעות המשיב 3, בעניינה של המשיבה 2 (להלן: העמותה); זאת בשל זיקה שיש להליך הביקורת להליך הפלילי בו הוא נאשם. בגדר העתירה הוגשה בקשה למתן צו ביניים להפסיק כל חקירה ודרישה למסמכים עד להחלטה אחרת.

 

2.       ביום 1.8.2019 קבע בית המשפט (כב' השופט א' אברבנאל) כי "עיון בעתירה ובבקשה מעלה כי העותר לא שכנע כי ייגרם לו נזק בלתי הפיך אם הצו לא יינתן. זאת ועוד, על פני הדברים אין לקבוע כי סיכוייה של העתירה להתקבל גבוהים". מטעמים אלה נדחתה הבקשה למתן צו ביניים.

 

3.       על כך נסבה הבקשה לרשות ערעור שלפניי. ביום 25.8.2019 ניתן צו ארעי שהקפיא את דרישת המשיב 3 למסירת מסמכים עד להחלטה אחרת ונתבקשה תגובת המשיבים.

 

לאחר ששקלתי את טיעוניהם הכתובים של הצדדים לא מצאתי עילה למתן רשות ערעור. הליך הבדיקה נגד העמותה נפתח בשנת 2014, שנתיים לפני הגשת כתב האישום נגד המבקש. כפי שמציינת המדינה, מסירת המידע והמסמכים שנדרשו מאת העמותה הסתיימה, וכל שנדרש עתה הוא מסירת חלק מהמידע שנמסר גם באופן דיגיטלי, כך שניתן יהיה לעבדו ביתר קלות. המדינה אף מבהירה כי בשלב הנוכחי לא הוחלט לעשות שימוש בממצאי הבדיקה בהליך הפלילי, וככל שכך יוחלט, שמורות למבקש טענותיו באשר לקבילות הממצאים בהליך הפלילי. מכל מקום, בנקודת הזמן הנוכחית מדובר בסוגיה תיאורטית.

 

5.       בהינתן האמור, כמו גם השיהוי הניכר בהגשת הבקשה, שהביא לכך שבמועד הגשתה לבית משפט זה המסמכים כבר נמסרו (הגם שלא באופן דיגיטלי), נוטה מאזן הנוחות לחובת המבקש. בנסיבות העניין, די בכך כדי להביא לדחיית בקשת רשות הערעור, מבלי שאדרש לקבוע מסמרות בשאלת סיכויי העתירה.

 

הבקשה נדחית אפוא. בנסיבות העניין, אין אני עושה צו להוצאות.

 

ניתנה היום, ‏כ"ה באלול התשע"ט (‏25.9.2019).

 

 

 

 

ש ו פ ט

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים