מדינת ישראל נ. שלמה מלכה | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

מדינת ישראל נ. שלמה מלכה

בש"פ 4951/19
תאריך: 24/07/2019

 

 

בש"פ  4951/19

 

לפני:  

כבוד השופט ע' גרוסקופף

 

העוררת:

מדינת ישראל

 

 

נ  ג  ד

 

המשיב:

שלמה מלכה

 

ערר על החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה מיום 18.7.2019 במ"ת 21091-05-19 שניתנה על ידי כבוד השופט אברהם הימן

 

תאריך הישיבה:

כ"א בתמוז התשע"ט (24.07.19)

 

בשם העוררת:

עו"ד עדי שגב

 

בשם המשיב:

עו"ד און איתן; עו"ד נופר קונשטט

 

 

החלטה

 

 

           לפניי ערר מטעם המדינה על החלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב (כב' השופט אברהם הימן) מיום 18.7.2019 במ"ת 21091-05-19, במסגרתה הורה על העברת המשיב ממעצר מאחורי סורג ובריח למעצר בתנאי פיקוח אלקטרוני.

 

           עיקר טיעון המדינה הוא כי בשים לב לחומרת עבירת הסמים בה מואשם המשיב, לכמות העצומה של הסמים אשר ביבואם היה מעורב, ולטיב הסמים בהם מדובר, לא ניתן לשחררו לחלופת מעצר. לשיטתה יש לנהוג לפי הכלל המקובל בעבירות סמים, לפיו יש להורות כי נאשם ישהה במעצר עד לתום ההליכים בעניינו.

 

           אכן, מקובל בבית משפט זה לחזור על ההלכה לפיה בעבירות סמים הכלל הוא מעצר מאחורי סורג ובריח עד לתום ההליכים. ואולם, לכלל זה חריגים, ומשהתרשם בית המשפט קמא כי המקרה שלפנינו נופל במסגרת חריגים אלו, ומשלא מצאתי כי החלטתו הינה בלתי סבירה, לא ראיתי מקום להתערב בה. המדובר במשיב המצוי באמצע שנות השלושים לחייו, שזו לו הסתבכותו הראשונה עם החוק, וגם בשים לב לחומרה הרבה של האישומים נגדו, יש להתחשב בעובדות אלו לטובתו. כמו כן, התרשמתי גם אני, כמו בית המשפט קמא, כי חלופת המעצר במקרה זה היא חלופה טובה, המנתקת את המשיב מ"סביבתו הטבעית", ומחזירה אותו לבית הוריו, ולמחוזות ילדותו, המרוחקים מרחק רב, הן פיסית והן ערכית, מהעולם העברייני אליו התדרדר על פי המיוחס בכתב האישום.

 

           אכן, עבירות סמים מהסוג המיוחס למשיב ניתן לבצע כיום מכל מקום באמצעות מכשור הקיים כמעט בכל בית. ואולם, ניתן להאמין כי אימת הדין מזה, ופיקוח הוריו מזה, ימנעו מהמשיב מלנסות לבצע עבירות נוספות בזמן שהותו במעצר הבית.

 

           לאור זאת, ערר המדינה נדחה. המשיב ישוחרר למעצר בפיקוח אלקטרוני בתנאים שקבע בית המשפט קמא. על התנאים הללו אוסיף כי בשלב זה נאסר על המשיב לעשות שימוש במחשב המחובר לרשת האינטרנט או בטלפון נייד או נייח. מילוי התנאים יבוצע בבית המשפט המחוזי בתל אביב.   

 

           ניתנה היום, ‏כ"א בתמוז התשע"ט (‏24.7.2019).

 

 

 

 

ש ו פ ט

 

_________________________

הסרת המסמך
טען מסמכים נוספים