מדינת ישראל נ. ראיד מחאג'נה | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

מדינת ישראל נ. ראיד מחאג'נה

בש"פ 5193/19
תאריך: 06/08/2019

בבית המשפט העליון

 

בש"פ  5193/19

 

לפני:  

כבוד השופט ע' פוגלמן

 

המבקשת:

מדינת ישראל

 

 

נ  ג  ד

 

המשיב:

ראיד מחאג'נה

 

בקשה שישית להארכת מעצר (בקשה חמישית להארכת מעצר בפיקוח אלקטרוני) לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), התשנ"ו-1996

 

תאריך הישיבה:

ה' באב התשע"ט   (6.8.2019)

 

בשם המבקשת:

עו"ד דגנית כהן ויליאמס

 

בשם המשיב:

עו"ד רמזי קטילאת; עו"ד עומר חמייסי

 

החלטה

 

 

           לפניי בקשה שישית להארכת מעצר (בקשה חמישית להארכת מעצר בפיקוח אלקטרוני) לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), התשנ"ו-1996.

 

           מכלול הנתונים הצריכים לעניין מפורטים בהחלטות קודמות שניתנו בעניינו של המשיב ולמותר הוא לחזור על הדברים. נקודת המוצא לדיון לפנינו היא החלטת השופט נ' הנדל מיום 12.5.2019 בבקשה הקודמת להארכת מעצר בפיקוח אלקטרוני. ההחלטה מפרטת את התקדמות ההליך עד לאותו שלב, ועומדת על כך שהוגשה בקשה לעיון חוזר בהחלטת המעצר לערכאה הדיונית, שבאותו שלב טרם הוכרעה. מסקנת בית המשפט הייתה כי בשים לב למכלול השיקולים הכף נוטה להארכת המעצר בפיקוח אלקטרוני.

 

           מאז ההחלטה יש נתונים נוספים אותם יש לשקול. במישור אחד – הסתיימה שמיעת הראיות ודיון לשמיעת סיכומי הצדדים קבוע ליום 29.8.2019. במישור שני – התקבל תסקיר משלים בגדרו צוין כי לא נמצאה אינדיקציה לכך שהסיכון הפוטנציאלי מצד המשיב פחת, ולא ניתנה המלצה לשחרור ממעצר בפיקוח אלקטרוני. בית משפט השלום בחיפה (כב' השופטת מ' פיקוס בוגדאנוב) החליט ביום 3.6.2019 כי בשים לב לקביעות בערכאות השונות המתייחסות לרמת המסוכנות של המשיב ובשים לב לחוות דעת שירות המבחן,  אין מקום להורות על שחרור המשיב מפיקוח אלקטרוני. בצד האמור נעתר בית המשפט לבקשות בעניין חלונות ההתאווררות.

 

           בא כוח המשיב עומד על כך שבמהלך התקופה הארוכה במהלכה מצוי המשיב במעצר בפיקוח אלקטרוני לא נרשמו הפרות, וכי חלוף הזמן מטה את נקודת האיזון במידה המצדיקה את ביטול המעצר בפיקוח אלקטרוני. זאת, בשים לב לכך שיידרש פרק זמן נוסף לאחר סיכומי הצדדים לכתיבת הכרעת דין וגזר דין. לחלופין הוא עותר להגדלת חלונות התאווררות, לרבות כאלה הנדרשים לצורך ביקורי משפחה במהלך חג הקורבן, כמו גם לשינויים בכל שאמור באפשרות בת זוגו של המשיב לשמש כמפקחת.

 

           שקלתי את טיעוני הצדדים. בהינתן החלטתו האחרונה של בית משפט השלום, על יסוד תסקיר עדכני, ועל רקע החלטות קודמות; ובשים לב לכך שהמשפט בעניינו של המשיב עומד בישורת האחרונה כאשר סיכומי הצדדים יישמעו במועד קרוב, לא מצאתי כי נקודת האיזון שונתה במידה המצדיקה שחרור המשיב ממעצר בפיקוח אלקטרוני. בא כוח המשיב יוכל להביא את בקשותיו החלופיות באשר לפתיחת חלונות נוספים ושינוי סדרי הפיקוח לפני בית משפט השלום הנכבד, אשר יחליט כחכמתו.

 

           אני נעתר אפוא לבקשת המדינה. מעצר המשיב בפיקוח אלקטרוני יוארך ב-90 ימים, החל מיום 13.8.2019 או עד למתן פסק דין בת"פ 49376-08-17 בבית משפט השלום בחיפה, לפי המוקדם.

 

           ניתנה היום, ‏ה' באב התשע"ט (‏6.8.2019).

 

 

 

 

ש ו פ ט

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים