מדינת ישראל נ. איברהים חיגאזי | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

מדינת ישראל נ. איברהים חיגאזי

בש"פ 8685/19
תאריך: 06/01/2020

בבית המשפט העליון

 

בש"פ  8685/19

 

לפני:  

כבוד השופטת ע' ברון

 

המבקשת:

מדינת ישראל

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבים:

1. איברהים חיג'אזי

 

2. יוסף חג'אזי

 

בקשה ראשונה להארכת מעצר לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), התשנ"ו-1996

 

תאריך הישיבה:

ט' בטבת התש"ף (6.1.2020)

 

בשם המבקשת:

עו"ד רוני זלושינסקי       

בשם המשיב 1:

עו"ד ענבר קינן                 

בשם המשיב 2:

עו"ד אדוה ויצמן             

 

החלטה

 

 

הבקשה הנדונה היא להארכת מעצרם של המשיבים בחלוף 9 חודשים מאת שהוגש נגדם כתב אישום. התיק קבוע בשלב זה ליום 21.1.2020 לצורך מתן מענה לכתב האישום. שמעתי באריכות את טיעוני באי כוח הצדדים. הדעת איננה נוחה ממצב שבו טרם החלה שמיעת ההוכחות בחלוף תשעה חודשים כאמור, מעת שהוגש כתב האישום. כך הגם שהסבר לכך טמון בניסיון הצדדים להגיע להסדר – ניסיון שמסתבר שלא נשא פרי בשלב זה, לנוכח עמדת המבקשת שנתקבלה אצל באות כוח המשיבים ערב הדיון היום. עם זאת לא נסתם הגולל בהקשר זה, כאשר לדברי באות כוח המשיבים ייתכן שיהא עתה מקום לגישור; אולם כך או אחרת נראה שההליך עוד ייארך זמן.

 

          בהינתן האמור, ובשים לב שלכתחילה הורה בית המשפט על שחרורם של המשיבים למעצר בפיקוח אלקטרוני, תוך שקיבל את המלצת שירות המבחן – אלא שהמשיבים הוחזרו למעצר מאחורי סורג ובריח משנמצאו מפירים את תנאי המעצר באיזוק, בכך שחלון שנפתח להם לצורך אירוע משפחתי, שלא התקיים בסופו של יום, נוצל על ידם לעניינים אישיים – דומני שבחלוף הזמן יש מקום ליתן למשיבים הזדמנות נוספת ולהחזירם לסטטוס של מעצר באיזוק אלקטרוני ובפיקוח כפי שהיה. לפיכך יוחזר התיק לבית המשפט המחוזי כדי שישוב ויבחן ויוודא היתכנות האמור, מבחינת מיקום המעצר באיזוק אלקטרוני ומפקחים אנושיים. לא ראיתי מקום להורות על תסקיר נוסף בשלב זה.

 

בכפוף לכל האמור, אני מורה על הארכת מעצרם של המשיבים מיום 13.1.2020 לתשעים ימים או עד למתן פסק דין בת"פ 24026-03-19 בבית המשפט המחוזי בתל אביב.        

 

           ניתנה היום, ‏ט' בטבת התש"ף (‏6.1.2020).

 

 

 

 

ש ו פ ט ת

 

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים