מאיר שרבט נ. בנק לאומי לישראל | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

מאיר שרבט נ. בנק לאומי לישראל

ע"א 4259/20
תאריך: 06/07/2020

 

 

 

בבית המשפט העליון

 

 

ע"א  4259/20

 

 

לפני:  

כבוד הרשמת שרית עבדיאן

 

המערער:

מאיר שרבט

 

 

נ  ג  ד

 

המשיב:

בנק לאומי לישראל

 

בקשת המשיב מיום 1.7.2020

 

 

 

 

החלטה

 

לא ראיתי להיעתר לבקשה שבכותרת. אכן, מוטב היה לו הודעת הערעור הייתה מנוסחת באופן תמציתי יותר. אולם, בית משפט זה אינו משמש "עורך-על" של כתבי טענות, ושימוש בסמכות לתיקון הודעת הערעור תיעשה מקום שבו ניכרת חריגה בולטת מדרישת התמציתיות המעלה חשש ממשי לפגיעה באינטרס מוגן של בעלי דין אחרים או בתפקוד המערכת השיפוטית (ראו: ע"א 1501/05‏‏ כהן נ' מנהל מס שבח תל אביב (8.5.2005); ע"א 3236/14 התאחדות סוכני נסיעות ותיירות בישראל נ' בריטיש איירווייס פי.אל.סי (29.5.2014)). בענייננו, בהתחשב בהיקף פסק דינו של בית המשפט המחוזי ובמכלול נסיבות העניין, אני סבורה כי הודעת הערעור אינה מצדיקה את התערבותו של בית המשפט.

 

           עוד אציין כי בהתחשב בכך שהצדדים יידרשו לערוך את סיכומיהם לפי ההיקף שייקבע בצו הסיכומים, ובכך שככלל בצווי הסיכומים בבית משפט זה קבוע כי "הסיכומים לא יכללו טענות על דרך של הפניה להודעת הערעור" אני סבורה כי לא נגרם למשיבה נזק דיוני, בוודאי לא כזה המצדיק את התערבותו של בית המשפט.

           

           כמו כן, אין מקום לראות בהודעת הערעור כסיכומים, שהרי מטרתם של הסיכומים היא למקד את הדיון בערעור ולהקל על בית המשפט, והודעת הערעור שבכותרת אינה עומדת במטרות אלה.

           

           אשר על כן, הבקשה נדחית.

 

           ניתנה היום, ‏י"ד בתמוז התש"ף (‏6.7.2020).

 

 

 

 

שרית עבדיאן

 

 

ר ש מ ת

 

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים