לורי שם טוב נ. בית המשפט העליון | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

לורי שם טוב נ. בית המשפט העליון

בג"ץ 7734/19
תאריך: 11/12/2019

 

 

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

 

בג"ץ  7734/19

 

לפני:  

כבוד השופט מ' מזוז

 

כבוד השופט ע' גרוסקופף

 

כבוד השופט א' שטיין

 

העותרת:

לורי שם טוב

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבים:

1. בית המשפט העליון

 

2. פרקליטות המדינה

 

3. הסנגוריה הציבורית

 

                                                      עתירה למתן צו על תנאי

 

בשם העותרת:

בעצמה                                   

 

 

פסק-דין

השופט א' שטיין:

 

1.            העתירה שלפנינו הוגשה נגד בית המשפט העליון, פרקליטות המדינה והסניגוריה הציבורית. בגדרה מבקשת העותרת כי נוציא מלפנינו צווים האוסרים על המשיבים "לבצע את הפגיעות, ההפרות הבוטות של זכויות אדם" והמורים להם "להשוות בין כל הזכויות הנתונות לסניגוריה ולתביעה, גם לנאשמים עצמם [...] ליישם את עיקרון השוויון בכל תיק ובכל מצב" וכן "לשמור ולהקפיד על זכויות העותרת ונאשמים בדיוק כפי שהן מופעיות בחסד"פ [בחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], התשמ"ב-1982 – א.ש.] ללא פרשנויות המנוגדות לתכלית החסד"פ". בגוף העתירה, מבקשת העותרת כי נבטל שורה של החלטות שניתנו בקשר להליך הפלילי שמתנהל נגדה – וזאת על בסיס טענות שלא ניתן להבין את פשרן ומבלי להצביע על עילה משפטית לביטול החלטות כאמור.

 

2.            עתירה זו מבקשת סעדים כוללניים בדמות הוראה "קיימו את הדין", ודינה להידחות על הסף מטעם זה בלבד (ראו פסקאות 6-1 לפסק דיני בבג"ץ 3181/19 הקליניקות המשפטיות, המרכז האקדמי "שערי מדע ומשפט" נ' מדינת ישראל (‏8.12.2019), והאסמכתאות הנזכרות שם).

 

3.            עתירה זו ממילא אינה מצביעה על שום פגיעה קונקרטית בזכויות אשר עשויה להוות עילה להתערבותו של בג"ץ בהחלטות שניתנו בעניינה של העותרת. ברי הוא, כי גם מטעם זה דין העתירה להידחות על הסף.

 

4.            העתירה נדחית אפוא. בהתחשב בנסיבותיה של העותרת, לא נחייבה לשלם את הוצאות ההליך בפעם הזאת. בשולי הדברים, נשוב ונביע תקווה כי העותרת תמצא לעצמה סנגור ברוח הדברים שנאמרו בעניין זה בע"פ 956/19 שם-טוב נ' מדינת ישראל (11.3.2019).

 

           ניתן היום, ‏יג' בכסלו התש"פ (‏11.12.2019).

 

 

 

ש ו פ ט

ש ו פ ט

ש ו פ ט

 

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים