לאה מזרחי נ. משטרת ישראל | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

לאה מזרחי נ. משטרת ישראל

בג"ץ 7953/18
תאריך: 25/07/2019

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

 

בג"ץ  7953/18

 

לפני:  

כבוד השופט ע' פוגלמן

 

כבוד השופט ג' קרא

 

כבוד השופט ד' מינץ

 

העותרת:

לאה מזרחי

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבה:

משטרת ישראל

 

עתירה למתן צו על תנאי

 

בשם העותרת:

בעצמה

 

בשם המשיבה:

עו"ד סיון דגן

 

פסק-דין

 

השופט ע' פוגלמן:

 

           העותרת מבקשת להורות למשיבה לחקור תלונה שהגישה ביום 15.6.2016 בדבר ונדליזם וחבלה ברכוש ובנכס המצוי ברח' לוחמי גליפולי 10 תל אביב (להלן: הנכס).

 

           בתגובתה המקדמית עמדה המשיבה על הרקע העובדתי הצריך לעניין. כפי הנטען על ידה, ביום 1.2.2016 חתם בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב (כב' השופט נ' שילה) על צו למכירת הנכס, אותו ירשה העותרת עם אחיה, במסגרת פירוק שיתוף בהליך כינוס נכסים. הצו הורה גם על פינויה של העותרת באמצעות לשכת ההוצאה לפועל.

 

           העותרת סירבה לפנות את הנכס חרף צו הפינוי וביום 14.6.2016 הוא פונה באמצעות לשכת ההוצאה לפועל. לאחר הפינוי שבה העותרת לנכס, ומשסירבה להתפנות פונתה על ידי המשטרה.

 

           ביום 15.6.16 נחקרה העותרת באזהרה בחשד להסגת גבול פלילית, ובהודעתה במשטרה ציינה כי הנכס ותכולתו ניזוקו. כפי שמציינת הפרקליטות, העותרת ביקשה להגיש תלונה בעניין זה, והחוקר שגבה את הודעתה מסר לה כי יראו באמור בהודעתה כהגשת תלונה. תיק החקירה הועבר ליחידת תביעות תל אביב, שלא מצאה כי נעברה עבירה פלילית בעניינה של העותרת. משטענותיה של העותרת לא נחקרו במסגרת תלונה נפרדת שהגישה, לא עודכנה באשר לכך, ותיק החקירה בעניינה כחשודה הועבר להגשת כתב אישום בעניינה. מכאן לכאן, ההליך הפלילי בעניינה הסתיים.

 

           בתגובתה המקדמית ציינה המשיבה כי ככל שהעותרת סבורה שיש עילה לכך, פתוחה בפניה הדרך להגיש תלונה חדשה, אשר תיבחן על ידי הגורם המוסמך.

 

           בהחלטתי מיום 14.7.2019 נתבקשה המשיבה להודיע, נוכח הדברים שנאמרו לעותרת על ידי החוקר שגבה את הודעתה (כמפורט לעיל), אם מקובל עליה כי תתקבל החלטה בעניינה של העותרת מבלי שיהיה צורך בהגשת תלונה נוספת.

 

           בהודעה משלימה שהגישה המשיבה בתגובה, ציינה כי היא מסכימה לראות באמור בשורות 39-34 להודעתה של העותרת מיום 15.6.2016 כתלונה רשמית, אשר תיחקר על ידי משטרת ישראל. ככל שתידרש השלמת חקירה, תזומן העותרת לתחנת המשטרה הנוגעת בדבר.

 

           נוכח הודעתה זו של המשיבה, שהפועל היוצא שלה הוא חקירת התלונה נושא העתירה, הדיון בעתירה מתייתר, והיא נמחקת בזה.

 

           ניתנה היום, ‏כ"ב בתמוז התשע"ט (‏25.7.2019).

 

 

ש ו פ ט

ש ו פ ט

ש ו פ ט

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים