יעקב בולשון נ. המוסד לביטוח לאומי | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

יעקב בולשון נ. המוסד לביטוח לאומי

בג"ץ 4276/19
תאריך: 27/06/2019

 

 

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

 

בג"ץ 4276/19

 

לפני:  

כבוד השופטת ד' ברק-ארז

 

כבוד השופטת ע' ברון

 

כבוד השופטת י' וילנר

 

העותר:

יעקב בולשון

 

 

נ  ג  ד

 

המשיב:

המוסד לביטוח לאומי

 

עתירה למתן צו על-תנאי

 

בשם העותר:

בעצמו                        

 

פסק-דין

 

השופטת ד' ברק-ארז:

 

 

1.        העתירה שבפנינו אינה אלא מסמך הנושא את הכותרת "בקשה", ובו מצוין כי העותר, שאינו מיוצג, "מעוניין לקבל ולעיין בתיק שלי נגד ביטוח לאומי". העותר  מציין בקצרה כי בשנת 2013 הוא עבר תאונת עבודה, וטוען כי לא קיבל את התגמולים המגיעים לו עקב כך מהמשיב.

 

2.        לתיק צורפו מספר פסקי דין והחלטות שניתנו בעניינו של העותר בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב-יפו ובבית הדין הארצי לעבודה. מהעיון בהם עולה כי העותר ניהל מספר הליכים נגד המשיב בבתי הדין לעבודה, וכי בהמלצת בית הדין האזורי לעבודה הוא יוצג על ידי הסיוע המשפטי בחלק מהם. עם זאת, לא ניתן להבין מהמסמך שהגיש העותר באיזה שלב מצויים הליכים אלה ומהן הטענות שהוא מבקש להעלות – ביחס אליהם או באופן כללי. עוד יצוין כי מן הפרוטוקולים מהדיונים שצורפו לתיק עולה כי לפחות בחלק מההליכים הסתייע העותר במתורגמן לשפה הרוסית.

 

3.        אין באפשרותנו לדון בעתירה כפי שהוגשה. ניכר כי העותר זקוק לייצוג על מנת שיוכל להבהיר מהם הסעדים המבוקשים על ידו ועל אילו טענות הוא מבקש להסתמך. ניתן אף להתרשם, מבלי לקבוע מסמרות, כי בית משפט זה אינו הערכאה המתאימה לדון בסוג הטענות שהוא מעלה. אנו ממליצות לעותר לשוב ולפנות לסיוע המשפטי (פרטי הקשר מאתר משרד המשפטים – טלפון: 076-5300899, כתובת דוא"ל: [email protected]), על מנת שיבחן את טענותיו של העותר ויסייע בנקיטת ההליך המשפטי המתאים בנסיבות העניין. ניתן להוסיף, כי חזקה על המשיב כי יבחן שמא ניתן לסייע לעותר בדרך של הסבר נוסף על זכויותיו או על הטיפול בעניינו, ולו משום שניכר מן העתירה כי הוא חש אבוד.

 

4.        העתירה נדחית אפוא, ללא צו להוצאות. מדור בלתי מיוצגים יצור קשר טלפוני עם העותר על מנת לספק לו הסברים באשר לפסק דיננו, ככל שיש צורך בכך.

 

           ניתן היום, ‏כ"ד בסיון התשע"ט (‏27.6.2019).

 

ש ו פ ט ת

ש ו פ ט ת

                       ש ו פ ט ת

 

_________________________

הסרת המסמך
1
בע"מ 5827/19
החלטה
23/10/2020
טען מסמכים נוספים