יוסי אדרי נ. מדינת ישראל – פרקליטות המדינה | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

יוסי אדרי נ. מדינת ישראל - פרקליטות המדינה

רע"ב 5457/20
תאריך: 10/08/2020

 

 

בבית המשפט העליון

 

רע"ב 5457/20

 

לפני:  

כבוד השופט מ' מזוז

 

המבקש:

יוסי אדרי

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבה:

מדינת ישראל - פרקליטות המדינה

 

בקשה לרשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בנצרת (השופט י' בן-חמו) בעת"א 40956-06-20 מיום 21.7.2020

 

בשם המבקש:

עו"ד דניאל דרוביצקי

 

 

החלטה

 

1.        בקשה לרשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בנצרת (השופט י' בן-חמו) בעת"א 40956-06-20 מיום 21.7.2020, במסגרתו נדחתה עתירת המבקש - אסיר המרצה עונש של 22 שנות מאסר בגין ביצוע עבירות הריגה, תקיפה, עסקה והחזקת נשק ועוד - נגד החלטת שירות בתי הסוהר (להלן: שב"ס) שלא לאפשר לו להמשיך ולקיים ביקורי התייחדות עם אשתו, כחלק מהאיסור הכללי על כניסת אזרחים לבסיסי כליאה, נוכח התפרצות נגיף הקורונה המעוגנת בתקנות שעת חירום (מניעת כניסת מבקרים ועורכי דין למקומות מעצר ובתי הסוהר), התש"ף-2020.

 

2.        בית המשפט המחוזי דחה את העתירה משסבר כי נוכח התפרצותו המחודשת של וירוס הקורונה, אין מקום להתערב בהחלטת הממונה על ניהול בתי הסוהר להוסיף ולהטיל מגבלה על ביקורי התייחדות - בהיותו הגורם המוסמך על פי החוק שהביא את ההמלצות והנתונים של משרד הבריאות במכלול שיקוליו. בנוסף הודגש, כי מדובר בהגבלה החלה על קבוצת אסירים גדולה ואין עניינו של המבקש שונה משל אסירים אחרים. לצד זאת הובהר כי במקרה דנן הדברים מקבלים משנה תוקף, משום שגורמי שב"ס הציעו למבקש מנגנון חלופי שיאפשר לו ולאשתו לנסות ולהביא ילד לעולם, ללא צורך בביקורי התייחדות, אך הצעות אלו נדחו על-ידי המבקש.

 

3.        לאחר עיון הגעתי למסקנה כי דין הבקשה להידחות.

 

4.        כידוע בית משפט זה ייעתר לבקשת רשות ערעור על פסק דין שניתן בעתירת אסיר במקרים חריגים בהם מתעוררת שאלה משפטית עקרונית או סוגיה בעלת חשיבות כללית, החורגת מעניינם הפרטני של הצדדים להליך (רע"ב 7/86 וייל נ' מדינת ישראל (26.6.1986)), המקרה דנן אינו בא בגדרה של אמת מידה מחמירה זו.

 

5.       אשר על כן, הבקשה נדחית.

 

          ניתנה היום, ‏כ' באב התש"ף (‏10.8.2020).

 

 

 

ש ו פ ט

 

_________________________

הסרת המסמך
טען מסמכים נוספים