יון סטן נ. בוריס ברוך וולט | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

יון סטן נ. בוריס ברוך וולט

רע"א 2938/19
תאריך: 01/08/2019

 

 

בבית המשפט העליון

 

רע"א  2938/19 - א'

 

לפני:  

כבוד הרשמת שרית עבדיאן

 

המבקש:

יון סטן

 

 

נ  ג  ד

 

המשיב:

בוריס ברוך וולט

 

בקשה למתן פטור מתשלום אגרה והפקדת עירבון

 

 

 

 

החלטה

 

 

           כידוע, קבלת פטור מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון מותנית בקיומם של שני תנאים מצטברים: האחד, הוכחת חוסר יכולת כלכלית באמצעות תשתית עובדתית וראייתית מלאה ביותר ועדכנית; והשני, סיכויים מספקים להצלחת ההליך – קיומה של עילה לצורך פטור מאגרה וסיכויים ממשיים לצורך פטור מעירבון. כמו כן, יוזם ההליך נדרש לשכנע כי אין באפשרותו לגייס את העירבון באמצעות הסתייעות בסביבתו הקרובה.

 

           בענייננו, המבקש לא הניח תשתית מפורטת ומלאה באשר למצבו הכלכלי. הבקשה אינה כוללת פירוט של הכנסותיו, הוצאותיו ונכסיו. כך, למשל, המבקש לא פירט היכן הוא מתגורר ומה המקור להפקדות של כספים בחשבון הבנק שלו. בנוסף, אישור מטעם יועץ מס שצורף לבקשה מעלה כי מחזור עסקאותיו של המבקש לתקופה של כחצי שנה הוא 15,810 ש"ח, אולם מסמך זה לא מפרט מהו מקור העסקאות וממילא רב הנסתר בו על הגלוי.

 

           זאת ועוד, לאחר שעיינתי בפסק דינו של בית המשפט המחוזי ובהתחשב באמות המידה החלות על בקשות רשות ערעור ב"גלגול שלישי" אני סבורה כי סיכויי ההליך אינם מצדיקים בנסיבות העניין מתן פטור מתשלום אגרה או הפקדת עירבון.

 

           אשר על כן, הבקשה נדחית. המבקש ישלם את האגרה ויפקיד את העירבון עד ליום 18.8.2019, אחרת יימחק הערעור או יירשם לדחייה ללא צורך במתן החלטה אחרת.

 

           ניתנה היום, ‏כ"ט בתמוז התשע"ט (‏1.8.2019).

 

 

 

 

שרית עבדיאן

 

 

ר ש מ ת

 

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים