יאנקיל יאנקילוב נ. מדינת ישראל | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

יאנקיל יאנקילוב נ. מדינת ישראל

ע"פ 5619/19
תאריך: 14/06/2020

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

 

ע"פ 5619/19

 

לפני:  

כבוד השופט מ' מזוז

 

כבוד השופטת י' וילנר

 

כבוד השופט ע' גרוסקופף

 

המערער:

יאנקיל יאנקילוב

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבה:

מדינת ישראל

 

ערעור על גזר דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה מיום 18.7.2019 בת"פ 26640-08-18 שניתן על ידי כב' השופט אמיר טובי

 

תאריך ישיבה:

ב' בשבט התש"ף (28.1.2020)

 

בשם המערער:

עו"ד יונתן דדון

 

בשם המשיבה:

עו"ד ארז בן-ארויה

 

 

פסק דין חלקי

 

1.            ביום 28.1.2020 קיימנו דיון בערעור שהגיש המערער על חומרת עונש המאסר שנגזר עליו. בתום הדיון החלטנו להיענות להמלצת שירות המבחן לדחות את הדיון בארבעה חודשים על מנת שיוגש תסקיר עדכני בעניינו של המערער. עתה מונח לפנינו תסקיר חיובי של שירות המבחן מיום 31.5.2020, המלמד כי המערער "אדם עם רקע פלילי, אשר לראשונה בחייו כיום מצוי בהליך טיפולי... בעל מוטיבציה לערוך שינוי בחייו ובנטייתו להתנהל ולהגיב באלימות בסיטואציות שונות, מתוך הבנה כי התנהלות זו מסבכת אותו, גורמת לנזקים וגורמת לו למצוקה". לאור האמור בתסקיר, המלצת שירות המבחן היא לקצר את המאסר בפועל בן 15 החודשים (בניכוי כחודש מעצר) שנגזר על המערער לתקופת מאסר שניתן לריצוי בעבודת שירות, וכן על מתן צו מבחן למשך 18 חודשים.

 

2.            מתוך רצון לאפשר למערער להשלים את ההליך השיקומי בו הוא מצוי לראשונה בחייו – וזאת לטובתו ולטובת החברה, בשים לב לחרטה שהביע על המעשים החמורים בהם הורשע, ולאחר שנתנו משקל למידע פרטני בעניינו שהוצג לפנינו במהלך הדיון, הגענו למסקנה כי מן הראוי לקבל במקרה זה את המלצת שירות המבחן, ולהקל בעונש המאסר שהושת עליו. נדגיש כי התערבותנו זו היא לאור נסיבותיו הייחודיות של המערער, וכי חומרת העונש המקורי היא שהולמת את נסיבות המעשים בגינם הורשע.

 

3.            לאור האמור, עונש המאסר בפועל שנגזר על המערער יופחת ל-9 חודשים, אשר יכול שירוצו בעבודות שירות. ימי המעצר שריצה המערער לא ינוכו מעונש המאסר. ניתן בזאת צו מבחן בעניינו של המערער למשך 18 חודשים. יתר רכיבי העונש יעמדו בעינם.

 

4.            המערער יופנה לממונה על עבודות שירות לצורך בדיקת התאמתו לביצוע עבודות שירות. לאחר שתתקבל חוות דעת הממונה יינתן פסק דין משלים, אשר יקבע את דרך ריצוי עונש המאסר.

 

           ניתן היום, ‏כ"ב בסיון התש"ף (‏14.6.2020).

 

 

ש ו פ ט

ש ו פ ט ת

ש ו פ ט

 

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
3
בע"מ 3704/20
החלטה
26/10/2020
טען מסמכים נוספים