טראק אי קום בע"מ נ. ג'רי לב | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

טראק אי קום בע"מ נ. ג'רי לב

ע"א 7578/20
תאריך: 04/11/2020

 

 

בבית המשפט העליון

 

ע"א  7578/20

 

לפני:  

כבוד השופט נ' הנדל

 

המערערת:

טראק אי קום בע"מ

 

 

נ  ג  ד

 

המשיב:

ג'רי לב

 

בקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו מיום 31.8.2020 בת"א 37633-02-20 שניתן על ידי כבוד השופטת מ' עמית-אניסמן

 

בשם המערערת:

עו"ד מאור לאליאן

 

החלטה

 

1.        בפסק הדין מושא הערעור, דחה בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו (ת"א 37633-02-20; השופטת מ' עמית-אניסמן) את תביעת המערערת לסעד הצהרתי, וקבע שלצדדים "היה ברור מלכתחילה כי דירת מגוריהם של [...] מיועדת לפירעונה של ההלוואה וכי בכל מקרה בו לא תיפרע, יהיה [המשיב] רשאי לממשה על דרך של פינויים מהדירה ומכירתה". משמע – למערערת, שהיא חברה בע"מ, עומדת אפשרות לפרוע את חובה למשיב, ולייתר את פינוי הנכס בו מתגוררים מנהל החברה ובני משפחתו. בנסיבות אלה, דין הבקשה להידחות אף ללא צורך בתשובה – משום שגם אם אניח שהערעור אינו נטול סיכוי, הרי שלא הוכח כי מאזן הנוחות נוטה לזכות המערערת. אכן, פינוי מדירת מגורים עשוי לגרום נזק בלתי הפיך. אולם, המערערת אינה טוענת שאין ביכולתה לפרוע את החוב למשיב, או שיש חשש שאם תנהג כך לא יעלה בידה להחזיר את הגלגל לאחור במקרה שתזכה בערעורה – ומכאן שפינוי כזה כלל אינו עומד על הפרק. במילים אחרות, פסק הדין מושא הערעור הוא בעל אופי "כספי", ואין מקום לחרוג לגביו מן הכלל המורה כי בעל דין שזכה בדינו זכאי ליהנות מפירות זכייתו.

 

           אשר להליכי ההוצאה לפועל – המערערת לא טענה שהם שוללים ממנה את האפשרות לפרוע את החוב (וראו פסקה 2 ל"הוראות לכונס הנכסים" בהחלטת רשמת ההוצאה לפועל (ד' פסו-ואגו)), ולכן אין בהם כדי לשנות את התמונה. זאת, גם מבלי להידרש ללוחות הזמנים הקבועים בהחלטת הרשמת, ומטילים ספק בהצדקה למתן סעד זמני בשלב מוקדם זה של ההליך.

 

2.        הבקשה נדחית.

 

           ניתנה היום, י"ז בחשון התשפ"א (4.11.2020).

 

 

 

 

ש ו פ ט

 

_________________________

הסרת המסמך
טען מסמכים נוספים