דלק חברת הדלק הישראלית בע"מ נ. רזגל אנרגיה בע"מ | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

דלק חברת הדלק הישראלית בע"מ נ. רזגל אנרגיה בע"מ

ע"א 7619/19
תאריך: 02/12/2019

 

בבית המשפט העליון

 

ע"א  7619/19

 

לפני:  

כבוד השופט נ' הנדל

 

המערערת:

דלק חברת הדלק הישראלית בע"מ

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבה:

רזגל אנרגיה בע"מ

 

בקשה לעיכוב ביצוע פסק דינו של בית המשפט המחוזי מרכז-לוד מיום 23.09.2019 בת"א 15569-01-13 שניתן על ידי כבוד השופט א' שוורץ; תגובה מטעם המשיבה

 

בשם המערערת:

עו"ד הלה פלג; עו"ד גלעד יניב

 

בשם המשיבה:

עו"ד ארז דרורי; עו"ד קובי רוזנברג

 

 

החלטה

 

בין שתי חברות מסחריות, העוסקות במכירת דלק, פרץ סכסוך מסחרי על רקע מערכת יחסים חוזית. בית המשפט המחוזי הכריע בתביעות הדדיות שהגישו הצדדים, ובסופו של דבר חויבה המערערת לשלם למשיבה סכום של כ-9.5 מיליוני שקלים. המערערת הגישה לבית משפט זה ערעור על פסק הדין, ולצידו הוגשה הבקשה הנוכחית לעיכוב ביצוע התשלום.

 

במישור של מאזן הנוחות העלתה המערערת שתי טענות. ראשית, נטען כי גובה הסכום כלשעצמו משליך על המצב הכלכלי של כל חברה בישראל. דא עקא, לפי הפסיקה סכום הכסף כשלעצמו אינו מצדיק עיכוב ביצוע תשלום כספי, במנותק ממצבם הכלכלי הקונקרטי ומזהותם של הצדדים לסכסוך. המערערת לא העלתה בהקשר זה כל טענה, ולא צירפה כל אסמכתא, ואילו המשיבה ציינה כי על פני הדברים המערערת מסוגלת לשאת בתשלום הסכום שנפסק מבלי שייגרם לה נזק רב, ובוודאי לא נזק בלתי הפיך. שנית, נטען כי אין כל ערובה שניתן יהיה לגבות בחזרה את הסכום האמור, אם יתקבל הערעור. ברם, גם טענה זו נטענה בעלמא, ללא כל אסמכתא או פירוט. המשיבה, מנגד, טענה – תוך צירוף אסמכתאות – כי מצבה הכלכלי יציב ביותר, וכי לא יהיה כל קושי להשיב אם הכסף אם יתקבל הערעור. בנסיבות אלה לא הראתה המערערת כי מאזן הנוחות נוטה לטובתה. אשר לסיכויי ההליך, די אם נאמר כי עסקינן בסכסוך שבלבו פרשנות החוזה בין הצדדים, וכי בית המשפט המחוזי פרש יריעה רחבה, תוך קביעת ממצאים עובדתיים. לצדדים טענות רבות, מזה ומזה, ובנסיבות העניין לא ניתן לומר, כבר בשלב מקדמי, כי סיכויי הערעור גבוהים במידה המצדיקה התגברות על ניתוח מאזן הנוחות.

 

הבקשה לעיכוב ביצוע נדחית. המערערת תישא בהוצאות המשיבה בסך של 6,000 ש"ח.

 

 

ניתנה היום, ‏ד' בכסלו התש"ף (‏2.12.2019).

 

 

 

ש ו פ ט

 

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים