דיאליט בע"מ נ. SAHAJANAND LASER TECHNOLOGY PRIVATE LTD | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

דיאליט בע"מ נ. SAHAJANAND LASER TECHNOLOGY PRIVATE LTD

ע"א 7668/19
תאריך: 02/12/2019

 

 

בבית המשפט העליון

 

ע"א  7668/19

 

לפני:  

כבוד השופט נ' הנדל

 

המערערת:

דיאליט בע"מ

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבים:

1. SAHAJANAND LASER TECHNOLOGY PRIVATE LTD

 

2. SHAHJANAND TECHNOLOGIES PRIVATE LTD

 

3. DHIRALAL KOTADIA

 

בקשה לעיכוב ביצוע פסק דינו של בית המשפט המחוזי תל אביב-יפו מיום 22.10.2019 בת"א 10780-08-18 שניתן על ידי כבוד השופטת א' לושי-עבודי

 

בשם המערערת:                     מר צבי פורת

בשם המשיבים:                      עו"ד דוד קולב; עו"ד ברק משיח; עו"ד מרדכי שורק

 

החלטה

 

 

 

           המערערת הגישה בבית המשפט המחוזי תובענה כספית נגד המשיבים – חברה ובעליה שמקום מושבם בהודו. התובענה נדחתה על הסף מחמת התיישנות, והמערערת הגישה על כך ערעור לבית משפט זה. לצד הערעור הגישה את הבקשה הנוכחית, לעיכוב ביצוע תשלום ההוצאות שנפסקו לחובתו, בסך של 150,000 ש"ח.

 

           רוב ככל טענות המערערת בהיבט של מאזן הנוחות מתמקדות בנזק בלתי הפיך שעלול להיגרם לה, שכן לשיטתה לא תוכל לגבות בחזרה את הכסף אם תזכה בערעור. ברם, וכפי שטענו המשיבים, לא הונחה תשתית מתאימה לביסוס הטענה, ואין די בטענה סתמית בדבר תושבות זרה. המערערת עצמה הודתה שמצבם הכלכלי של המשיבים אינו ידוע. המשיבים, מנגד, הציגו ראיות הסותרות את טענת המערערת, ובין היתר חיובים כספיים שבהם חויבה בהליך קמא ושאותם שילמה למערערת. זאת ועוד, קשה ליישב את טענת המערערת עם טענותיה בערעור עצמו, בו היא טוענת כי יש להורות על המשך ניהול התובענה הכספית שהגישה בבית המשפט המחוזי נגד המשיבים. עולה כי תכלית ההליכים היא להוביל לחיוב כספי של המשיבים כלפי המערערת, ובכך היא מעוניינת. בנסיבות אלה יד המשיבים – שהיו מיוצגים בהליך קמא – גוברת, ואין מקום לעכב את דמי ההוצאות שנפסקו לזכותם. בראי זה, גם המישור של סיכויי ההליך אינם משנים את התוצאה. די לומר כי טענות המערערת אינן כאלה שדי בהן, במנותק ממאזן הנוחות, כדי להוביל לעיכוב הביצוע.

 

הבקשה נדחית. המערערת תישא בהוצאות המשיבים ובשכר טרחת עורכי דינם בסך של 5,000 ש"ח.

 

 

           ניתנה היום, ‏ד' בכסלו התש"ף (‏2.12.2019).

 

 

 

ש ו פ ט

 

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים