אסתר דהן נ. שמואל דהן | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

אסתר דהן נ. שמואל דהן

ע"א 609/20
תאריך: 23/01/2020

בבית המשפט העליון

 

ע"א 609/20

 

לפני:  

כבוד השופט ע' פוגלמן

 

המבקשת:

אסתר דהן

 

 

נ ג ד

 

המשיבים:

1. עו"ד יובל עציוני – הנאמן לנכסי החייבים

 

2. שמואל דהן

 

3. גילה דהן

 

4. כונס הנכסים הרשמי

 

בקשה לעיכוב ביצוע החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים (כב' השופט מ' כדורי) בפש"ר 46311-05-15 מיום 21.1.2020

 

בשם המבקשת:

עו"ד גיא יגן

 

החלטה

 

           לפניי בקשה לעיכוב ביצוע של החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים (כב' השופט מ' כדורי) מיום 21.2.2020 שבה עותרת המבקשת לעכב מכירת דירה (שפרטיה פורטו) או לחלופין – להורות על עיקול כספי המכירה עד למתן החלטה בעניין הזכויות בדירה, כל זאת עד להכרעה בערעורה על ההחלטה.

 

           עיון בהחלטה נושא הערעור מלמד כי המבקשת כבר פנתה לבית משפט זה לפני כחודש ימים בבקשה דומה ביותר להליך דנן, וזו נדחתה בהחלטת השופט נ' סולברג (ע"א 8321/19 דהן נ' דהן (31.12.2019); בקשה לעיון חוזר בהחלטה זו נדחתה בהחלטה נוספת מיום 15.1.2020). בהחלטה אחרונה זו תוארה בפירוט השתלשלות האירועים המרכזיים הרלוונטיים לעניינה של המבקשת בהליך, שבמסגרתו בין היתר בוטלה הענקת זכויות שהעבירו המשיבים 3-2 (להלן: החייבים) למבקשת, אמו של המשיב 2, בדירה. עוד צוין בהחלטה כי המבקשת לא מתגוררת בנכס מזה תקופה ארוכה, ושוהה בבית אבות סיעודי (על פי המשיב 1, הנאמן לנכסיהם של החייבים, לכל הפחות מסוף שנת 2018), וכי לפי כונס הנכסים הרשמי, הוא פונה כבר בספטמבר 2019. בסופו של דבר מצא בית משפט זה כי "הגיעה העת למלא אחר החלטות בית המשפט המחוזי, ולממש את הנכס [הדירה – ע' פ']" (שם, פסקה 8) ודחה את הבקשה.

 

           הבקשה שלפניי היא לא אלא אותה גברת בשינוי אדרת. בהחלטה מיום 21.2.2020, היא החלטה נושא הערעור בהליך דנן, דחה בית המשפט המחוזי בקשה שהגישה המבקשת לביטול פסקי הדין המורים על ביטול ההענקה. בהחלטתו, עמד בית המשפט על כך שהמבקשת הוזמנה לדיון בבקשה לביטול הענקת הזכויות וכי ניתנו לה ארכות רבות להגיש את תגובתה לבקשה. אלא שצעדים אלה לא הועילו וגם ההזדמנויות רבות שניתנו למעורבים להגיע להסכמות שתייתרנה את הצורך במימוש הדירה לא נשאו פרי. לפיכך קבע בית המשפט כי "אין לאפשר את המשך הסחבת והגיעה העת לקדם את ההליכים" ודחה את הבקשה לביטול פסק הדין, כמו גם את הבקשה לעיכוב ביצוע הליכי המכירה של הדירה שהוגשה בצדה.

 

           אף מבלי שאדרש לסיכויי הערעור על החלטה זו, איני סבור כי המבקשת הניחה כל עילה להיעתר לבקשתה הנוכחית, בהינתן החלטתו של בית משפט זה מיום 31.12.2019 ובהעדר שינוי נסיבות מן הסוג שהיה יכול להצדיק עיון מחודש בבקשה לעיכוב ביצוע, שהוגשה כאמור פחות מחודש לאחר מתן החלטה זו.

 

           הבקשה נדחית אפוא.

 

           אין צו להוצאות.

 

           ניתנה היום, ‏כ"ו בטבת התש"ף (‏23.1.2020).

 

 

 

 

ש ו פ ט

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים