אסנת גוטמן נ. בנק דיסקונט לישראל | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

אסנת גוטמן נ. בנק דיסקונט לישראל

ע"א 4733/20
תאריך: 22/09/2020

 

 

בבית המשפט העליון

 

ע"א  4733/20 - א'

 

לפני:  

כבוד הרשם רון גולדשטיין

 

המערערת:

אסנת גוטמן

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבים:

1. בנק דיסקונט לישראל

 

2. עו"ד שמואל אפל - כונס נכסים

 

בקשה לפטור מעירבון או לחלופין להפחתתו; תשובת המשיבים מיום 15.9.2020

 

 

החלטה

 

 

           המזכירה הראשית של בית משפט זה קבעה כי על המערערת להפקיד בערעור דנן עירבון בסך של 30,000 ש"ח להבטחת הוצאות המשיבים בהליך. לפניי בקשה לפטור מהפקדת העירבון או לחלופין להפחתתו. המשיבים מתנגדים לבקשה.

 

           לצורך קבלת פטור מעירבון נדרש יוזם ההליך להוכיח קיומם של שני תנאים מצטברים: האחד, הוכחת חוסר יכולת כלכלית באמצעות תשתית עובדתית וראייתית מלאה ביותר ועדכנית; והשני, סיכויים ממשיים להצלחת ההליך (ראו, בשג"ץ 4934/14 גורנשטיין נ' כנסת ישראל (21.7.2014)). בענייננו ובדומה לבקשת פטור שהגישה המערערת בהליך ערעורי אחר שהוגש לבית משפט זה, הבקשה חסרה פרטים להוכחת מצבה הכלכלי (ראו, רע"א 4992/18 גוטמן נ' בנק דיסקונט לישראל (17.10.2018)), ודי אם אציין כי גם במקרה דנן לא צורפה תשתית עובדתית מלאה ומפורטת בהקשר זה לרבות תדפיס "עובר ושב" או תיעוד מתאים אחר. אף לא שוכנעתי כי עלה בידה של המערערת להוכיח כי אין באפשרותה להסתייע בסביבתה הקרובה לצורך גיוס העירבון ולו בסכום כלשהו. עוד יצוין כי עלה בידה של המערערת לשלם את האגרה בהליך דנן וגם נתון זה אינו מתיישב על פני הדברים עם הטענה כי אין באפשרותה לשאת בהפקדת עירבון בהליך הערעורי שהגישה.

 

            משלא מתקיים התנאי המצטבר הראשון הנדרש לפטור מעירבון הרי שאין מקום לפטור את המערערת מהפקדת עירבון בהליך וזאת מבלי צורך להתייחס לסיכויי ההליך. משאיזנתי בין השיקולים הצריכים לעניין, ובשים לב למכלול הנסיבות לרבות מהות ההליך, פערי הכוחות בין הצדדים ונסיבותיה האישיות של המערערת, ומבלי שנעלמה מעיניי עמדת המשיבים, ראיתי להפחית את שיעור העירבון לכדי סכום של 18,000 ש"ח.

 

           העירבון בסכום האמור יופקד עד ליום 15.10.2020 שאם לא כן יירשם ההליך לדחייה ללא צורך בהודעה נוספת.

 

           ניתנה היום, ‏ד' בתשרי התשפ"א (‏22.9.2020).

 

 

 

 

 

רון גולדשטיין, שופט

 

 

ר ש ם

 

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים