אימן נצר נ. מפקד כוחות צה"ל בגדה המערבית | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

אימן נצר נ. מפקד כוחות צה"ל בגדה המערבית

בג"ץ 4145/19
תאריך: 29/07/2019

 

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

 

בג"ץ  4145/19

 

לפני:  

כבוד השופט נ' סולברג

 

כבוד השופט י' אלרון

 

כבוד השופט א' שטיין

 

העותר:

אימן נאצר

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבים:

1. מפקד כוחות צה"ל באיו"ש

 

2. שופט בית המשפט הצבאי לערעורים

 

עתירה למתן צו על-תנאי

 

תאריך הישיבה:

כ"ו בתמוז התשע"ט      

(29.7.2019)

 

בשם העותר:

עו"ד בלאל נעאמה

 

בשם המשיב 1:

עו"ד אבי טוויג

 

פסק-דין

 

השופט נ' סולברג:

 

           עתירה לביטול צו המעצר המינהלי נגד העותר ולמתן הוראה על שחרורו לאלתר.

 

           לטענת העותר, שגה בית המשפט הצבאי לערעורים בביקורת השיפוטית שעשה על צו המעצר המינהלי, וביסס את החלטתו על הערכה מוטעית שלפיה עובר למעצרו עסק העותר בפעילות ארגונית במסגרת החזית העממית, פעילות אשר מסכנת את ביטחון האיזור ושלום הציבור.

 

           לטענת ב"כ העותר, לא התקיימה חקירה רצינית ואפקטיבית. העותר נחקר באופן שטחי בלבד, ולא נעשה מאמץ כלשהו להעמידו לדין פלילי. לטענת העותר, כבן 50, בעל משפחה, הוא אינו מעורב כלל בפעילות שאינה לגיטימית. כל פעולותיו הן חוקיות, במסגרת חייו החברתיים והתרבותיים היומיומיים.

 

           המשיב 1 מבקש בתגובתו לדחות את העתירה, בהעדר עילה להתערבות בהכרעת בתי המשפט הצבאיים. המפקד הצבאי השתכנע כי טעמי ביטחון החלטיים של שמירה על ביטחון האיזור והציבור מחייבים את המשך החזקתו של העותר במעצר מינהלי. עוד בעבר סיכן העותר את ביטחון האיזור והציבור והוחזק במעצר מינהלי בשנים 2015-2014. גם עונשי מאסר ריצה בעבר, בעקבות הרשעתו בחברות ובפעילות בהתאחדות בלתי מותרת וביצוע שירות עבור ארגון עויין, ועוד. העותר נחקר במשטרה באזהרה בגין החשד לפגיעה בביטחון האיזור ובחברות, פעילות ומתן שירות לארגון החזית העממית. העותר הכחיש. הוא עומת בחקירתו עם דבריהם של שניים אחרים. לא הצטברו די ראיות בתיק החקירה כדי להעמיד את העותר לדין פלילי. ברם – מפאת המסוכנות הנשקפת ממנו לביטחון האיזור והציבור, הורה המפקד הצבאי על מעצרו המינהלי מיום 16.9.2018 עד יום 8.3.2019, ובהמשך הוצא צו מינהלי נוסף ביום 27.2.2019 (בתוקף מיום 8.3.2019 עד יום 7.9.2019), והוא הנתקף בעתירה הנדונה.

 

           למקרא החלטות בית המשפט הצבאי ובית המשפט הצבאי לערעורים, ולאחר עיון בחומר הסודי במעמד צד אחד, ושיג ושיח עם נציגי גורמי הביטחון, באנו לכלל מסקנה כי המעצר המינהלי – מוצדק. אכן, העותר עסק עובר למעצרו המינהלי הנוכחי בפעילות ארגונית במסגרת החזית העממית, פעילות משמעותית, מסוכנת, ביחד עם פעילי חזית עממית נוספים. הפעילות נעשתה במשך תקופה ממשית, והביסוס הראייתי לכך, מספר מקורות, הריהו משכנע.

 

           אשר על כן, לא ראינו מנוס מהמשך המעצר המינהלי.

 

           העתירה נדחית בזאת.

 

           ניתן היום, ‏כ"ו בתמוז התשע"ט (‏29.7.2019).

 

 

ש ו פ ט

     ש ו פ ט

ש ו פ ט

 

_________________________

הסרת המסמך
טען מסמכים נוספים