אהרון ברמן נ. פסיה זיידה | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

אהרון ברמן נ. פסיה זיידה

בש"א 5427/20
תאריך: 19/08/2020

 

בבית המשפט העליון

בש"א  5427/20

 

 

לפני:  

כבוד השופט א' שטיין

 

המבקש:

אהרון ברמן

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבה:

פסיה זיידה

 

בקשה להעברת מקום דיון

 

בשם המבקש:

עו"ד אריה חגאג

 

 

החלטה

 

 

1.       לפניי בקשה לפי סעיף 78 לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד-1984, להעברת הדיון בת"ט 33211-06-19 מבית משפט השלום ירושלים לבית משפט השלום תל אביב-יפו. מדובר בהתנגדות המשיבה לביצוע תביעה על סכום כסף קצוב שהמבקש הגיש נגדה בלשכת הוצל"פ בתל-אביב.

 

2.       האמור בבש״א 5948/18 מדינת ישראל נ׳ פלונית (6.9.2018) חל בשינויים המחויבים גם כאן: הדיון בהתנגדות לביצוע תביעה לסכום כסף קצוב לא יועבר מבית המשפט שבו הוגשה ההתנגדות זולת אם הזוכה ישכנענו בנחיצות ההעברה. זאת ועוד, נטל השכנוע הרובץ על מבקש ההעברה הוא נטל כבד. כדי להרימו, על המבקש לשכנענו כי הקשר שבין בית המשפט אשר דן בהתנגדות לבין מקום העסקה בה עסקינן ומקום מושבם של בעלי הדין ועדיהם הינו רופף עד כדי מלאכותי. רק במקרה כזה נוכל להשתכנע שהעברת הדיון המבוקשת תקטין במידה משמעותית את מכלול העלויות שבהן נושאים הצדדים, עדיהם ומערכת בתי המשפט.

 

3.       המבקש דנן לא הרים נטל זה. המבקש כלל לא ציין בבקשתו מדוע מאזן הנוחות נוטה לטובתו לפי המבחן של מירב הזיקות. מתגובת המשיבה עולה כי מדובר באישה מבוגרת המתגוררת בירושלים. משכך, מבחינת מאזן הנוחות הכולל, לקיום הדיון בבית משפט השלום תל אביב-יפו אין יתרון מובהק על פני קיום הדיון בבית משפט השלום ירושלים.

 

4.       אשר על כן, אני דוחה את הבקשה.

 

           ניתנה היום, ‏כ"ט באב התש"פ (‏19.8.2020).

 

 

 

ש ו פ ט

 

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים