אברהם סימון נ. מדינת ישראל | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

אברהם סימון נ. מדינת ישראל

בש"א 3501/20
תאריך: 07/06/2020

 

 

בבית המשפט העליון

 

בש"א  3501/20

 

לפני:  

כבוד השופט ד' מינץ

 

המערערים:

1. אברהם סימון

 

2. בת ציון סימון

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבה:

מדינת ישראל

 

ערעור על החלטת רשם

 

בשם המערערים:                    בעצמם

 

פסק-דין

 

 

           לפנַי ערעור על החלטת הרשמת ש' עבדיאן בבש"א 3371/20 מיום 1.6.2020, במסגרתה נדחתה בקשת המערערים לפטור מתשלום אגרה.

 

           המערערים הגישו ערעור על החלטת הרשם ר' גולדשטיין מיום 25.5.2020 בע"א 1062/20 במסגרתה דחה את בקשתם למחיקת הערעור שהגישה המשיבה נגדם על הסף. בד בבד עם הגשת הערעור על החלטת הרשם גולדשטיין המערערים הגישו בקשה לפטור מתשלום אגרה. בבקשתם לפטור מאגרה טענו המערערים כי מצבם הכלכלי קשה ובתוך כך ציינו כי יש נגדם צווי עיקול, ופירטו על אודות חובות שעומדים נגדם.

 

           ביום 1.6.2020 דחתה הרשמת את הבקשה וקבעה כי כמו בהליכים קודמים שיזמו המערערים, גם בבקשה זו שאינה נתמכת בתצהיר, הם לא הניחו תשתית עובדתית מלאה ועדכנית באשר ליכולתם הכלכלית. בין היתר, המערערים לא צירפו לבקשתם תדפיסי חשבון עו"ש, ופירוט הוצאותיהם, הכנסותיהם ונכסיהם. מכאן הערעור שלפנַי.

 

           בערעור חוזרים המערערים על טיעוניהם כפי שנטענו בבקשתם לפני הרשמת. בתוך כך, טענו כי סיכויי הערעור שהוגש נגד החלטת הרשם גולדשטיין מיום 25.5.2020 טובים וגם מהטעם הזה יש לפטור אותם מתשלום האגרה.

 

           דין הערעור להידחות. כפי שציינה הרשמת בהחלטה וכפי שציינתי אני לפני ימים מספר בתיק אחר בעניינם של המערערים (בש"א 3372/20 סימון נ' מדינת ישראל (2.6.2020)), המערערים לא הניחו תשתית ראייתית אשר ניתן ללמוד ממנה על מצבם הכלכלי.

 

           המערערים שבים ומגישים בקשות וערעורים שניסוחם כמעט זהה מבלי שהם משנים דבר, וזאת תוך התעלמות מהערות בית המשפט. ככל שהמערערים ימשיכו בהגשת בקשות וערעורי סרק מסוג זה, יוטלו עליהם להבא הוצאות לטובת אוצר המדינה.

 

           הערעור נדחה.

 

           ניתן היום, ‏ט"ו בסיון התש"ף (‏7.6.2020).

 

 

 

 

 

ש ו פ ט

 

_________________________

הסרת המסמך
טען מסמכים נוספים