אבנר מתתיהו נ. אילן לב הכהן | חיפוש פסקי דין ברשת בחינם - ישראקורט

אבנר מתתיהו נ. אילן לב הכהן

רע"א 6961/20
תאריך: 10/11/2020

 

 

בבית המשפט העליון

 

רע"א  6961/20 - ג'

 

לפני:  

כבוד הרשם רון גולדשטיין

 

המבקש:

אבנר מתתיהו

 

 

נ  ג  ד

 

המשיבים:

1. אילן לב הכהן

 

2. צפורה דנבר

 

3. חיים מיכה דנבר

 

4. אהרון כהן

 

5. יואל שמלר

 

בקשה לפטור מאגרה ומעירבון; בקשה להארכת מועד להגשת בקשת רשות ערעור מתוקנת; תשובת המשיבים 1-3 מיום 21.10.2020; תגובת המבקש מיום 28.10.2020

 

 

 

 

החלטה

 

            לפניי בקשה לפטור מתשלום האגרה ומהפקדת העירבון בהליך שבכותרת וכן בקשה להארכת מועד להגשת בקשת רשות ערעור מתוקנת. המשיבים 1-3 מתנגדים לשתי הבקשות.

 

             קבלת פטור מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון מותנית בקיומם של שני תנאים מצטבריםהאחד, הוכחת חוסר יכולת כלכלית באמצעות תשתית עובדתית וראייתית מלאה ביותר ועדכנית; והשני, סיכויים מספקים להצלחת ההליך: קיומה של עילה לצורך פטור מאגרה וסיכויים ממשיים לצורך פטור מעירבון (למשל, בשג"ץ 4934/14 גורנשטיין נ' כנסת ישראל (21.7.2014)). אף שמוכן אני להניח כי מצבו הכלכלי של המבקש אינו מן המשופרים לא ניתן להתעלם מכך שבקשת הפטור שלפניי לא נתמכת בתשתית עובדתית מפורטת, מלאה ועדכנית בנוגע למצבו הכלכלי וכך למשל תדפיסי ה"עובר ושב" שצירף המבקש אינם עדכניים. דומה, כמו כן, כי סיכוייו הלכאוריים ההליך אינם מצדיקים על פני הדברים מתן הפטור המבוקש.

 

           אכן המבקש צירף החלטות שונות שבהן ניתן לו פטור מתשלום האגרה ויש ליתן להחלטות אלה משקל מסוים לעניין תשלום האגרה (כאמור בתקנה 14(ד)(1) לתקנות בתי המשפט (אגרות), התשס"ז-2007) וכן יש ליתן את הדעת להחלטות שניתנו בעבר בעניינו של המבקש בבית משפט זה במסגרת בקשות לפטור מעירבון.

 

           על כן, ולאחר שאיזנתי בין מכלול השיקולים, החלטתי לפטור את המבקש מתשלום האגרה אך אין מקום ליתן פטור מהפקדת העירבון ובנסיבות העניין ייקבע עירבון בסכום מתון בסך של 4,000 ש"ח. המבקש יפקיד את העירבון עד ליום 24.11.2020 שאם לא כן יירשם ההליך לדחייה ללא צורך בהודעה נוספת. בקשת הארכה "לשיפור הבר"ע וחידוד העובדות" תובא בפניי לאחר הפקדת העירבון.

 

           ניתנה היום, ‏כ"ג בחשון התשפ"א (‏10.11.2020).

 

 

 

רון גולדשטיין, שופט

 

 

ר ש ם

_________________________

הסרת המסמך

מסמכים נוספים

הסרת כל המסמכים
טען מסמכים נוספים